Keep Watching (2017)

50%
Ne, tohle není zrovna film, na který byste se nemohli přestat dívat.

Keep Watching

USA, 2017, 89 minut

 

Režie: Sean Carter

Scénář: Joseph Dembner

Hrají:

Bella Thorne (Jamie)

Chandler Riggs (DJ)

Ioan Gruffudd (Carl Mitchell)

Natalie Martinez (Nicole)

 

Bella Thorne je prostě kočka a dobře se na ní kouká, ale díky hereckým výkonům jejích kolegů jsem měl v první polovině tohoto filmu pocit, že jsou zde špatní všichni, i ona. Navrch měl akorát Leigh Whannell, který nezklame nikdy. Ale jakmile obsazení trochu prořídlo a Bella zůstala jen jednou z mála přeživších postav, zase mě začala bavit jako ve většině jejích filmech.

Balónky začínají být hodně děsivé.

Snímek „Keep Watching“ začíná celkem klasicky – čtyřčlenná rodina v domě, který je příliš velký. Rodina není vyloženě dokonalá, děti mají novou matku, s kterou nejsou vždy úplně spokojení a neberou ji tolik. Otec má očividně nějaké finanční problémy, děti jsou v pubertě, takže je to s nimi docela náročné. Ještě že existují moderní technologie, aby bylo možné se spojit s přáteli.

Bella je prostě kočka.

Jenže moderní technologie jsou zde i z jiného důvodu. Třeba proto, aby postavy mohl neustále někdo sledovat. Už od začátku víme, že docházelo k vraždám, které byly streamovány na internet a lidé se na ně dívali, protože to brali jako nějakou reality show. Pak se hodně divili, když to byla pravda. A právě to, co oni sledovali, budeme sledovat i s rodinou Mitchellových.

Nemůže se divit, že se na ni pořád někdo dívá.

Rodinka neví, že ji někdo sleduje do chvíle, kdy dojde k prvnímu útoku, protože to je teprve to, co si diváci žádají. Proč to vrah dělá? Nejspíš pro dobrou sledovanost. Bohužel ta otázka proč padne ve filmu až příliš často, což je trochu unavující. Asi by se mi více líbilo, kdyby se postavy skutečně snažily bojovat o život a ne jen ječely v naději, že je nakonec někdo uslyší. Holt scénář jim dal ale tohle.

Někdo, kdo nemá dobré úmysly.

Americký film „Keep Watching“ je dle mého takový celkem obyčejný hororový průměr, který se za Atlantikem točí. Je zde nějaké známé jméno, je zde snaha o lekačky – ne vždy funkční – je zde i snaha budovat nějakou atmosféru, což se místy překvapivě daří. Navíc musí ocenit využití moderních technologií. Myslím, že se to docela povedlo. I dron dovede být celkem strašidelný.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář