Kill Command (2016)

60%
Když forma - v tomhle případě úchvatné digitální triky - vítězí nad obsahem.

Kill Command

Velká Británie, 2016, 99 minut

 

Režie: Steven Gomez

Scénář: Steven Gomez

Hrají:

Vanessa Kirby (Mills)

Thure Lindhardt (Kapitán Bukes)

David Ajala (Drifter)

Tom McKay (Cutbill)

 

Některé filmy sázejí spíš na formu a tolik nesázejí na to, co se v nich vlastně děje. Přesně takovým snímek je „Kill Command“. Příběh je zde neskutečně jednoduchý, ale na co bylo zaměřeno, to je provedení filmu, respektive především jeho trikových scén, které jsou na překvapivě vysoké úrovni. Velmi dobře se na ně kouká. Tak dobře, že máte pocit, že to není jen digitální.

 Vizuálně parádní.

Snímek „Kill Command“ vypráví o jedné speciální skupině vojáků, která je vyslána na osamocený ostrov proto, aby přežili. Společnost jim dělá speciální humanoidní robot, kterého berou jako přítěž a neváhají si z něj – vlastně z ní – dělat srandu. Jasně, že postupem času zjistí, že zrovna tuhle robotku potřebují, protože to, proti čemu stojí, je nad jejich síly a schopnosti.

 Jeden přemýšlivý.

Přistání na ostrově ještě proběhne celkem bez problémů, ale přežití na tomto uzavřeném místě se ukáže jako velmi problematické. Stojí proti nepříteli, kterého nečekali. Stojí proti robotům, kteří jsou mnohem silnější, než by si dovedli představit. Boj o přežití je tak skutečně velmi náročný a přežít může jen ten skutečně nejlepší. Pokud ale vůbec budou schopni zjistit, kdo je opravdu jejich nepřítelem.

 Prostě CGI krása.

Jak říkám, příběh skutečně není silnou stránkou tohoto filmu, který je primárně akčním sci-fi. Hororové prvky se zde dají najít, ale to se dá i v mnoha jiných filmech, které nejsou do hororové ranku přiřazovány. Tenhle překvapivě je, ale myslím, že tam nepatří. Rozhodně patří do sci-fi, protože nám představuje roboty, kteří jsou nádherně provedení a opravdu vypadají jako živí. Z toho mi spadla brada.

 Radši měli zůstat při zemi.

Snímek „Kill Command“, kdyby to byla jen studie, kde by se prezentovaly triky, dám tomu 100 %, ale natočit něco s tak nádhernými triky a dát tomu tak obyčejný příběh, to mi přijde jako mrhání zdroji. Ale svému účelu to posloužilo, tady se prezentovali lidé, kteří umějí dělat skutečně skvělé roboty. Klidně bych se na takové díval více, ale chtělo by to prostě mnohem lepší scénář.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář