KillerSaurus (2015)

5%
O jednom dinosaurovi v podstatě bez dinosaura.

KillerSaurus

Velká Británie, 2015, 75 minut

 

Režie: Steve Lawson

Scénář: Steve Lawson

Hrají:

Julian Boote (Andrews)

Adam Collins (Seržant)

Helen Crevel (Kayleigh Ma)

Steven Dolton (Profesor Peterson)

 

Na snímcích jako „KillerSaurus“ je ten název strašně matoucí. I když to skoro vypadá, že by to měl být snímek, kde bude pořádné monstrum, v tomhle případě asi nějaké, které vychází z dinosaurů nebo je přímo dinosaurem, tak nakonec zjistíte, že v takovém filmu vlastně není skoro vůbec nic, co by byť jen trochu naznačovalo, že je to monster movie s pořádnou příšerou.

 Pořádně se nadechnete a možná film zvládnete.

No dobře, není to tak úplně pravda, protože o jednom monstru se zde docela dost mluví. Jsme svědky toho, jak skupina vědátorů, anebo alespoň lidí, kteří si na ně v nějaké zapadlé garáži hrají, vede jakýsi experiment, kdy za zavřenými dveřmi dochází k něčemu skutečně strašlivému a nebezpečnému. Střihem se dostáváme o několik týdnů dál a setkáváme se s postavami filmu.

 Červené bude hodně.

Hlavními postavami jsou vědkyně, která dělala na projektu, a její přítel, reportér, který jde po senzaci a chce se víc dovědět o tom, co vlastně bylo za zavřenými dveřmi, k čemu experiment vedl. Společně tak navštíví profesora Petersona, který projekt vedl a který by jim mohl poskytnout více informací, protože ani vědátorka neví, co vlastně stvořili. Jasně, z názvu o tom nemáte pochyb.

 Hodně detailů na postavy.

Pokud si myslíte, že to bude super, když se zde bude prohánět dinosaurus, tak se prostě smiřte s tím, že z dinosaura sice něco uvidíte, ale jsou to statické záběry. Celý film je založený na tom, že zde spolu postavy mluví, případně svítí červené světlo, aby to mělo tu správnou atmosféru laboratoře, kde se něco podělalo. Bohužel jedna utržená ruka, která je ještě hodně špatně formovaná, jaro nedělá.

 Podobný záběr ve filmu prostě není.

„KillerSaurus“ nesplňuje ani trochu ta drobná očekávání, která možná od filmu s podobným názvem máte. Je to snímek, který se jen chce tvářit jako monster movie, ale tohle je něco, co si můžete snadno přehrát v hlavě, možná i lepší, pokud máte trochu fantazii. A nebudete u toho tak trpět, jako byste trpěli u sledování tohoto pokusu, který prostě není možné brát vážně.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář