Killjoy Goes to Hell (2012)

10%
A zase ten Killjoy. Tentokrát v pekle...

Killjoy Goes to Hell

USA, 2012, 93 minut

 

Režie: John Lechago

Scénář: John Lechago

Hrají: Trent Haaga, Victoria De Mare, Al Burke

 

První a druhý díl série „Killjoy“ jsem viděl a jejich kvalita mi přišla poměrně tristní. Třetí díl se mi vyhnul, popravdě toho ani moc nelituji, ale čtvrtý díl nazvaný „Killjoy Goes to Hell“ se ke mně dostal. A to mi trochu líto je, protože ani „Killjoy Goes to Hell“ není zrovna snímkem, který by mě jakkoli bavil, a to i přesto, že se očividně má jednat o komedii., ani neříkám hororovou.

Jeden klaun.

Problém filmu „Killjoy Goes to Hell“ je pro mě v tom, že se skutečně jedná primárně o komedii a na horor se v podstatě zapomnělo. Jasně je zde nějaké to zabíjení, ale jinak je smyslem jen to, aby tu byl stupidní humor. A to je na tom to nejhorší. Ten humor je opravdu stupidní, není tu snad jediná scéna, která by trochu zazářila, která by dovedla diváka alespoň trochu rozesmát.

Jedna ďáblice.

Jasně, problém je trochu ve mně, protože nemám rád humor, který je dán jen přehráváním, ale tady opravdu nic jiného není, a co si budeme povídat, když to není vtipné, vlastně to ani není humor, ne? Prostě je to jen to přehrávání, kde se postavy hlasitě smějí, dělají rozmáchlá gesta, ale celkově to je jen uřvaná podívaná, nic jiného. A k tomu je přidán příběh, který je sám o sobě tragický.

A zase další podivnost.

Killjoy by měl být po smrti, ale vzhledem k tomu, že jednu ze svých obětí nezabil (Sandie v podání Jessicy Whitaker, která se objevila ve třetím dílu), má být znovuoživen a pekelným tribunálem soudit. Peklu se totiž nezdá dostatečně zlý na to, aby mohl být tam dole skutečně oslavován za svoje děsivé činy. Takže místo hororu nebo nějakého nahánění nevinných lidí nás čeká jenom nudné čekání na to, jak dopadne „soud“.

Naštvaný klaun?

Americký snímek „Killjoy Goes to Hell“ ukazuje, že někdy prostě žijí série, které si to z žádného objektivního důvodu nezaslouží. A to ještě ani není film „Killjoy Goes to Hell“ posledním ze série, ta postava se ještě objevila v dalších filmech. Ne, nechápu proč. Děsivý klaun v sobě rozhodně potenciál má, ale v tomhle případě se vyčerpal už v prvním filmu v roce 2000.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (satan, komedie)


Přidat komentář