King Kong žije (1986)

20%
King Kong sice žije, ale možná byste byli radši, kdyby nežil.

King Kong žije

King Kong Lives

USA, 1986, 105 minut

 

Režie: John Guillermin

Scénář: Steven Pressfield a Ronald Shusett podle postav Meriana C. Coopera a Edgara Wallace

Hrají:

Peter Elliott (King Kong)

George Antoni (Lady Kong)

Brian Kerwin (Hank Mitchell)

Linda Hamilton (Amy Franklin)

 

Pokud se vám nelíbil snímek „King Kong“ z roku 1976, tak asi vůbec nemá smysl, abyste se na snímek „King kong žije“ dívali. Je to film, který je velmi špatný, a to ve všech ohledech. Ona by se sice zápletka dala považovat za celkem fajn béčkové sci-fi, ale to by musel mít scénář ještě nějaké zajímavé momenty, na jejichž základě by bylo možné se alespoň trochu bavit.

 On žije!

Co že je ta základní zápletka? Tak v první řadě je potřeba vědět, že hned na začátku filmu je zopakováno finále filmu předchozího. Nikoli sehráno znovu, ale sledujete sestřih toho, jak Kong šplhá na dvojčata a nakonec je sestřelen a umírá. Jenže jeho smrt není vlastně smrtí, protože je možné jej znovu oživit. Stačí mu jen dát umělé srdce, které pro něj bylo připraveno. Jenže je tu problém. On je vždycky nějaký problém.

 A bude se pářit!

Tím problémem je skutečnost, že budou potřebovat transfuzi Kongovy krve. Vzhledem k tomu, že taková operace by do sucha vycucala asi stovku goril, je do pralesa vyslán tým, který by měl objevit nového, dalšího Konga, jehož krev by zachránila toho původního. A světe div se, ono se to povede. Je nalezena nová veleopice, a co je ještě lepší, to je skutečnost, že tenhle obr je holka.

 A nebude sám, kdo se bude pářit.

Od této chvíle se nám začíná odvíjet v podstatě stejný příběh jako v předchozím filmu, akorát že je zde ještě romantická rovina mezi dvěma lidmi. A samozřejmě taky mezi Kongem a jeho Lady. Tu lidskou romantickou rovinu zajišťují doktorka (Linda Hamilton), která Konga operovala, a Hank (Brian Kerwin), který je klasicky nudným dobrodruhem. Kdyby v jedné scéně Linda neukázala v krátkém, bleskurychlém záběru prso, asi vás z letargie opravdu nic nevytrhne.

 Ani si nevšiml, že na něco stoupnul.

„King Kogn žije“ je pokračováním, které vlastně pokračováním není, jedná se o remake filmu „King Kong“, protože celkové vyznění příběhu je naprosto stejné. Jen je to ještě horší než první film, ještě hloupější a s tak zbytečnými scénami, které nejsou ani moc logické, že si už budete přát, aby to celé skončilo. A ono to naštěstí skončí a vy jste doslova nuceni k tomu, abyste byli smutní. Špatný produkt americké produkce, který málem degradoval celou myšlenku King Konga.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář