Kingdom: 2. sezóna

85%
Tomu se říká opět povedená sezóna.

Kingdom: 2. sezóna

6 dílů, 2020

 

Tvůrce: Kim Eun-hee

Hlavní postavy:

Ji-Hoon Ju (Korunní princ Lee Chang)

Doona Bae (Seo Bi)

Hye-Jun Kim (Královna Consort Cho)

 

Druhá sezóna seriálu „Kingdom“, který je česky uváděn jako „Království zombie“, si se svou první sezónou nijak nezadá, pořád před sebou máte neskutečně kvalitní zombie podívanou, kdy se vám ani nechce věřit tomu, že ještě někdo dokázal natočit v tomhle žánru něco, co vás chytne za koule a nepustí. Ale pokud se to někomu mělo povést, byli to právě Jihokorejci, kteří se umí nově podívat snad na jakýkoli žánr.

Hrdina.

První sezóna seriálu „Kingdom“ končila tím, že se muži a ženy, co se snažili chránit království, dověděli, jak se to a těmi nemrtvolami vlastně má, Ono je jim celkem jedno, jestli je venku slunce nebo je noc, možná měli trochu problém s teplotami. Ale teď už jsou zase pěkně na tahu a každý se před nimi musí třást. A také že se každý třese, protože smrt je blízko.

A není sám.

V seriálu „Kingdom“ se skvěle spojuje zombie žánr s historickým dramatickým seriálem plným intrik. Kdo by byl řekl, že ten recept na skvělý zombie seriál je tak jednoduchý. Jasně, ono to vůbec jednoduché není, protože to někdo musel vymyslet a museli to natočit tak, aby to bylo nejen sledovatelné, ale aby to dokázalo přimrazit diváka k židli. A to se v tomhle případě povedlo.

Povedená maska.

Na seriálu „Kingdom“ je třeba ocenit také to, že se vůbec nebojí trochu uměleckých záběrů, podobné jsou například k vidění v čínských velkofilmech, kde se z toho v posledních letech ale stal už jen kýč. Tady to je sakra cool kýč a například scéna, kde se zombie dobývají na papírové stěny, anebo scéna, kde se má pod všemi propadnout led, ty jsou naprosto úchvatné a dechberoucí.

Je všechno v ruinách?

Seriál „Kingdom“ je ve své druhé sezóně pořád to, na co se chcete dívat. Je to seriál pro nadšence do hororu, kteří milují zombie, ale přitom je to i seriál pro milovníky historických dramat. Dobrých historických dramat. Každý si tu může najít něco a dohromady to funguje. „Kingdom“ je prostě fúze žánrů, která se nesmírně vydařila a která snad bude mít ještě další pokračování.

 

Hodnocení: 85 %

 

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář