Kiss of the Tarantula (1976)

60%
Máte rádi pavouky? Tak se na tenhle film podívejte.

Kiss of the Tarantula

USA, 1976, 85 minut

 

Režie: Chris Munger

Scénář: Warren Hamilton Jr., Daniel Cady

Hrají: Ernesto Macias, Suzanna Ling, Herman Wallner

 

Arachnofobie je jeden z klasických lidských strachů. Přiznám se, že mě přijde iracionální, ale to až teď, v dospělosti. Jako dítě jsem se pavouků štítil, ale to mi vadili i brouci a další havěť. Aktuálně mám problém jen s červy. Ale u mnohých lidí strachy přetrvají a ani v dospělosti se na pavouka nemohou podívat, natožpak být v jeho těsné blízkosti, to může přijít panický záchvat.

Milá mladá žena.

Hlavní postava snímku „Kiss of the Tarantula“ taková vůbec není. Susan (Suzanna Ling) je taková milá, celkem obyčejná mladá žena. Ale my ji na začátku filmu sledujeme ještě jako mladou, jako dítě. To ji hrála Rebecca Eddins. Už jako malá měla Susan ráda pavouky. Prostě se jí líbili a hrála si s nimi. No, spíš byla jen v jejich přítomnosti. Jenže Susanina matka to nesnesla.

A jéje, pavouček.

A co milá matinka udělala? Samozřejmě, že se postarala o to, aby byli pavoučci mrtví. To se Susan moc nelíbilo. Už jako malá si svoje pavouky chránila. A tak se matka nedožila Susaniny dospělosti. Ano, Susan na tom celkem logicky měla lví podíl, protože ne její chlupaté osminové miláčky jí prostě nikdo nebude sahat. Jen je to informace, kterou asi měla rozhlásit veřejně.

Nevypadá to pro ni dobře.

Z dětství se přesouváme do Susaniny dospělosti. Je mladá, krásná, uzavřená a stále žije se svým otce, tedy svým jediným rodičem. Otec má márnici, kde má mrtvoly, Susan má sklep, kde má pavouky. Teď už to ale nejsou ty malé potvůrky, co je najdete někde na stromě něco v rohu pokoje, ne tohle jsou pořádné bestie, tarantule, s nimiž už mají problém i lidé, co arachnofobií netrpí.

A pro tohohle už je pozdě.

Americký snímek „Kiss of the Tarantula“ hraje na klasický strach z pavouků, i když to, že vás některý druh snadno zabije tu je přece jen trochu přehnáno. Ale to je v hororu normální. Funguje to, protože to prostě očekáváte. Mnohem zajímavější je ale paralýza na konci. To je výsostná scéna, které je skvěle promyšlena a skvěle natočena. Díky ní si mě snímek nakonec získal.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (zvířata, vrazi)


Přidat komentář