Kletba Halloweenu (1995)

30%
"Kletba Halloweenu" je klasickým halloweenovým hororem, kde rodiče plánují oslavu, která se vyvíjí trochu jinak, než se čekalo.

 

Kletba Halloweenu

Jack-O

USA, 1995, 88 minut

 

Režie: Steve Latshaw

Scénář: Brad Linaweaver, Patrick Moran, a Fred Olen Ray

Hrají:

Linnea Quigley (Carolyn Miller)

Maddisen K. Krown (Linda Kelly)

Gary Doles (David Kelly)

Ryan Latshaw (Sean / David Kelly)

 

Halloween je jedním ze svátků, které si doslova říkají o to, aby o nich byl nějaký horor natočen. Všechny ty strašidelné kostýmy, které se nosí, maskovaný vrah by mezi nimi dokonale zapadl. Proč se také jedna z nejlepších slasherových sérií jmenuje „Halloween“, že? Jenže natočit skutečně dobrý horor o Halloweenu, to je podle všeho umění, protože je jich strašně málo. Přitom Jack-o’-Lantern je tak ikonickou postavou! Ale žádný skutečně dobrý horor s ním natočený nebyl.

Co by to bylo za Halloween bez dýně?

Myslel jsem si, že „Kletba Halloweenu“ by to mohla změnit, ale je fakt, že tolik nadějí jsem do filmu zase nevkládal. Na to je až moc béčkový. Navíc Linnea Quigley zrovna není z těch hereček, které by hrály v něčem vyloženě áčkovém. Je to žena, která je pyšná na svoje tělo, o čemž se můžeme také poměrně často přesvědčit. Vídáme z ní až moc, což je i případ snímku „Kletba Halloweenu“, kde je scéna, která zabírá Linneu, jak se sprchuje. Proč? No, protože to dobře vypadá.

Ani upír nesmí chybět.

Asi nemá cenu se rozepisovat o tom, že i béčkový žánr by nemusel být za každou cenu tak pokleslý, že by všechno šlo využít ve prospěch filmu a ne jen proto, aby se divák mužského pohlaví podíval na něco, co jeho oku lahodí. Jenže takhle prostě béčková produkce nefunguje a já se s tím asi budu muset někdy smířit. Není to snadné poznání, ale co s tím nadělám? Nahota, krev, hnus, všechno se využívá jenom proto, aby to šokovalo. Asi je to logické, ale já si říkám, že v každém příběhu je správný moment pro všechno.

Myslí si, že chlapci pomůže.

„Kletba Halloweenu“ je klasickým filmem o oslavě jednoho svátku, kde jsou kostýmy, děti a také jedna kletba, o které se zde hodně mluví alespoň ze začátku, což znamená, že se musí také naplnit. Film je přímočarý, snaží se být trochu vtipný, snaží se předvést pár těch drsných scén, ale nakonec z toho není nic, co by diváka dostalo. Problém tkví i v tom, že záporáka tu vidíme od začátku po celý film, není v tom žádné tajemství, žádné napětí z toho, kdo to vlastně je.

Kluk to ale zvládne sám.

Kletba Halloweenu“ je především pro ty, kteří mají skutečně rádi americké horory a chtějí vidět kousky, které je možné považovat za památné, ale nedostanou od nich to, co od jiných klasických béček. Tenhle film má tak pomalou atmosféru, že zde napětí chybí úplně, což je škoda, protože právě tenhle svátek by vás měl vyděsit skutečně do morku vašich kostí. Tohle se neděje, ale co naděláte, zase uvidíte ňadra, a tohle přece po hororu chcete, ne?

 

Hodnocení: 30%

Hororové filmy (béčka, vrazi, děti)


Přidat komentář