Kletba kočičích lidí (1944)

40%
Jedno z těch zbytečných pokračování.

Kletba kočičích lidí

The Curse of the Cat People

USA, 1944, 70 minut

 

Režie: Gunther von Fritsch a Robert Wise

Scénář: DeWitt Bodeen

Hrají:

Simone Simon (Duch Ireny)

Kent Smith (Oliver Reed)

Jane Randolph (Alice Reed)

Ann Carter (Amy Reed)

 

Oproti filmu „Kočičí lidé“ je snímek „Kletba kočičích lidí“ výrazným úpadkem. Je vidět, že vizi, kterou prezentoval Jacques Tourneur se nepodařilo duu Gunther von Fritsch a Robert Wise přetavit způsobem, který by pokračování dostatečně ospravedlňoval. Tam, kde byl Jacques Tourneur skutečně hororový, napínavý, tam je film „Kletba kočičích lidí“ spíše pohádkový, rodinný.

Budou z nich dobré kamarádky?

Hlavní postavou filmu „Kletba kočičích lidí“ je Oliver Reed (Kent Smith), jehož známe z původního filmu. Ten se již znovu oženil a dokonce zplodil i dcerku. Je to milé, hezké děvče, ale má vlastnost, která u některých rodičů vzbuzuje obavy o duševní zdraví jejich dětí. Malá Amy (Ann Carter) totiž vidí věci, kteří jiní nevidí. Podle všeho jsou pro ni imaginární kamarádi stejně reální.

Tohle by i skoro mohlo vypadat děsivě. Trochu...

Poslední imaginární kamarádka malé Amy je ale trochu jiná. Je to dospělá žena, není to dítě, a nám je celkem známá. Ano, je to Irena (Simone Simon), hlavní postava původního filmu „Kočičí lidé“, která se zde vrací, ať už jako duch nebo jako představa. Co chce Oliverovi a jeho dceři? Je skutečná, anebo je to opravdu jen představa? Že by se schylovalo k něčemu zlému?

Veselé...

Snímek „Kletba kočičích lidí“ má problém v tom, že pokud zde dochází k nějaké gradaci, je to opravdu až na samotném konci, což je prostě příliš dlouhé čekání na něco zajímavějšího. Do té doby je to celkem pomalé vyprávění o tom, že se rodiče bojí o svou holčičku a ta se kamarádí s trochu divnou paní, která se ale jeví celkem neškodná. Až pak se to lehce zdramatizuje,

Co na ni asi čeká na konci cesty?

V pokračování hororové klasiky „Kočičí lidé“ se nepodařilo vytvořit podobně skvělou atmosféru jako v původním filmu. Snímek „Kletba kočičích lidí“ je tak odsouzen do kategorie pokračování, jež neměly moc valný smysl, protože se chtěly prostě jen svézt na úspěchu prvního filmu. Samy ale propadají a ani se nepřibližují kvalitě prvního filmu. Což je škoda, protože „Kočičí lidé“ měli dobrou atmosféru.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (děti)


Přidat komentář