Klub příšer (1981)

40%
Britský horor, který není poctou ani jednomu z herců.

Klub příšer

The Monster Club

Velká Británie, 1981, 104 minut

 

Režie: Roy Ward Baker

Scénář: R. Chetwynd-Hayes, Edward Abraham a Valerie Abraham

Hrají:

Vincent Price

John Carradine

Anthony Steel

Roger Sloman

 

Vzhledem k tomu, jaké legendy jsou součástí tohoto filmu, je mi nakonec líto, jaké dávám hodnocení, ale ani Vincent Price, ani John Carradine a nakonec ani Donald Pleasence nedokážou zachránit to, co tenhle snímek představuje a jak byl natočen. V konečném důsledku je to jen takový podivný paskvil, který spojuje nespojitelné, navíc divným způsobem.

Vincent v centru dění.

Vincent Price a John Carradine jsou dva dědkové – to nehrají, ale prostě už byli v době natáčení tak staří – kteří se sešli v jednom baru, kde hrají rockové kapely. Opravdu rockové, nic temného, prostě rock. Sedí si u stolu, povídají si, až dojde na to, že si vypráví tři příběhy. A ty jsou smyslem celého filmu, který je vlastně odkazem na klasické hororové filmy Hammeru v jeho nejlepších letech, kdy studio mimo jiné točilo právě i povídkové filmy.

Dvě legendy.

Ty povídky jsou celkem různorodé, ať už v tom smyslu, že dvě se snaží být skutečně hororové, jedna spíše parodická, do toho pak hraje hudba, která se k tomu nehodí, a dva staří pánové se baví v baru, kde jsou lidé v maskách, respektive kde jsou klasické i méně klasické hororové příšery. Nějak to celkově nedává smysl, je to tak zvláštně poslepované, že se na to docela špatně kouká.

Sing, my angel!

Netuším, pro koho byl snímek natočený. Ti, co měli rádi Vincenta Price si tu spíš jen povzdechnout nad tím, jak smutnou poctu mu tvůrci připravili, ti, co chtěli moderní horor tedy moderní v rámci počátku 80. let, se zase budou divit, jak je celý film retro a jak se ho jen divně snaží oživit ta hudební vystoupení. Nejsou to špatné písně, ale celkově to prostě nedrží pohromadě.

Hezké dekorace.

Britský snímek „Klub příšer“ je takovým smutným a špatným ohlédnutím za tvorbou studií Hammer a Amicus, ukázka toho, kde v té době studia byla. Tedy v podstatě po smrti. Tenhle film je jen posledním hřebíčkem do rakve a i herci, kteří se zde objevili, si zasloužili něco trochu lepšího. Ale nedá se svítit. Film „Klu příšer“ je jen špatným povídkovým filmem s třemi nevýraznými povídkami.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář