Knights of the Damned (2017)

40%
Trocha těch zatracených rytířů.

Knights of the Damned

Velká Británie, 2017, 84 minut

 

Režie: Simon Wells

Scénář: Ben Loyd-Holmes, James Morelli-Green

Hrají: Ross O'Hennessy, Ben Loyd-Holmes, Silvio Simac

 

Fantasy horor rozhodně není něco, co bych nějak zásadně vyhledával, naopak, mám pocit, že tohle jsou žánry, které k sobě vyloženě nejdou, tedy pokud mluvíme o středověkém fantasy. I když samozřejmě i v tomhle případě mohou existovat určité výjimky. Není jich mnoho, z hlavy mě napadá jen „Čarodějnice“ a ta není až tak moc fantasy. Jak je na tom „Knights of the Damned“.

 A jsou tady. Rytíři!

Nebudu lhát, snímek „Knights of the Damned“ rozhodně není z těch, které by můj názor na fantasy horory měl změnit. A jednoznačně to není jen tím, že je film „Knights of the Damned“ nízkorozpočtovým kouskem, kde je nedostatek peněz vidět hned od první scény, která nám ukazuje opravdu příšerné CGI efekty, ale u podobného filmu bych nic jiného ani nečekal.

 To je boj!

Ale pojďme k příběhu, který film „Knights of the Damned“ také má. Hned na začátku sledujeme skupinu rytířů, která má hodně nelehký úkol – má si poradit s drakem. Bojovat proti takovému draku je překvapivě jednodušší, než by se dalo, protože stačí se skrývat za relativně malý štít, jeho plameny na vás nedosáhnou. Když překousnete tyhle nelogičnosti v úvodu, tak snímek snad i dokoukáte.

 A dojde i na draka!

Celý příběh se točí tedy kolem toho, že je skupina rytířů králem vyslána, aby bránila pevnost před drakem. Problém je ale v tom, že na své cestě se nesetkávají jen s nebezpečím v podobě draka, ale těch rizik je mnohem víc, ať už v podobě tajemných ženštin s vábivým zpěvem, anebo dokonce i nemrtvých, kteří po nich půjdou. Tomu u ž se říká pořádně hororová výprava.

 No fakt!

I když se snímek „Knights of the Damned“ místy docela snaží, aby opravdu připomínal horor, stejně se nezbavíte dojmu, že to celé je vlastně jenom takové lepší LARPové dobrodružství, které má jednu výhodu – sem tam docela funguje. Ale hororovou atmosféru v něm nehledejte, je to prostě fantasy, a to se vším všudy, tedy i s těmi draky, i když jsou vizuálně nehezky provedení.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář