Krasue (2002)

40%
Krasue je zajímavý démon, ale tenhle film o ní až tak zajímavý není.

Krasue

Thajsko, 2002, 105 minut

 

Režie: Bin Bunluerit

Scénář: Bin Bunluerit

Hrají:

Ekapun Bunluerit

Natthorn Somkanae

Nak-rob Traipoe

Lakana Wattanawongsiri

 

Když jsem začal psát sérii „Agentura“, která bohužel ještě nevyšla, ale plánuji to napravit, tak jednou z inspirací byla právě skutečnost, že jsem při četbě a na internetu narazil na démona, který si říká Krasue. Je to úžasný démon, a to hlavně z hlediska vizuálního. Samotná mytologie k němu je relativně bohatá, protože i když je tenhle démon – nebo vlastně démonka – domovem v Thajsku, jinak pojmenovaní démoni stejného charakteru mají svou domovinu v dalších asijských zemích.

 Tímhle vězením se dá celkem projít.

Právě thajská Krasue mě bavila nejvíce, a proto jsem svůj příběh také do Thajska situoval. A teď abych se dostal k samotnému filmu. Byl jsem zvědavý, jak bude legenda zpracována a jak bude vypadat ve filmovém provedení. Trochu mě děsil rok 2002 a thajská produkce, protože Krasue je démon, na který potřebujete buď hodně zdatné mistry klasických triků, anebo skutečně dobré počítačové grafiky a programátory. Samozřejmě se projevilo, že nebyly peníze ani na jedno.

 Porod bolí.

Thajci šli ve filmu „Krasue“ cestou počítačových triků, a tak to dopadlo jednoduše tak, že Krasue při svých útocích vypadá prostě divně. Abych to trochu vysvětlit – Krasue je ženský démon, který se od ženského těla v noci oddělí jako hlava s krkem, na které visí vnitřnosti. Ráno se pak Krasue zase vrací do své původní podoby – krásné ženy. Během svých útoků se pak snaží lovit nevinné lidi a zabíjet je. Jak je patrné, její silnou stránkou je skutečně její podoba, která je sama o sobě děsivá.

 To je ona!

„Krasue“ je film, který se odehrává na thajském venkově, takže se většinu doby ocitáme v džungli anebo v nějakých bambusových chýších. Samotné prostředí není příliš děsivé, a tak se o to tvůrci snaží scénami v noci a případně tím, že vkládají do děje nějaké tajemství, které je celkem rychle prozrazeno. Prostředí skutečně není naplno využito a bohužel i postava démona samotného je při svých útocích spíše směšná. Ale to je holt technickou stránkou. Přitom to oddělení Krasue od lidského těla by bylo geniální scénou.

 Létající hlava s vnitřnostmi.

V případě filmu „Krasue“ se bohužel ukázalo, že Thajci opravdu ještě nejsou, respektive nebyly tak technologicky daleko, aby si mohli zkusit něco tak troufalého. Možná kdyby šli cestou klasických triků a snažili se jen o jednu dvě povedené scény, dopadlo by to lépe. Takhle je to jen nesmírně zajímavá látka, která nebyla naplno využita a neznalého i znalého diváka spíše zklame.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář