Monster on the Campus (1958)

60%
Jaké monstrum se to pohybuje po kampusu?

Monster on the Campus

USA, 1958, 77 minut

 

Režie: Jack Arnold

Scénář: David Duncan

Hrají:

Arthur Franz (Profesor Donald Blake)

Joanna Moore (Madeline Howard)

Judson Pratt (Mike Stevens)

Nancy Walters (Sylvia Lockwood)

 

Jak se to má s těmi vědci, kteří se snaží něco objevit, jdou za tím moc, aby dosáhli toho, co chtějí? Jasně, už asi víte, jak se to s nimi má. Victor Frankenstien není nejlepším příkladem, protože ten vlastně přežil, ale ti ostatní dopadají hodně špatně a jejich vynález anebo jen jejich touha po objevu, je vede do temnoty, kde na ně může čekat i samotná smrt. Ty příběhy se dost opakují.

Monstrum.

A z podobného ranku je i snímek „Monster on the Campus“, kde máme v hlavní roli profesora Donalda Blakea (Arthur Franz), který je svou specializací paleontolog. Zrovna se mu naskytla možnost provádět nějaký ten výzkum na latimérii, což je docela podivná ryba. Ale vzhledem k tomu, že existuje už skutečně dlouho, experimenty na ní by mohli pomoct v pochopení historie.

Monstrum.

Jenže experimenty, které profesor Blake provádí, nejsou jen o tom, že chce zjistit stáří nebo něco podobného. Blake hodně experimentuje s rybí krví, která se pak dostane i do jeho vlastního oběhového systému. A v tu chvíli vzniká celkem pořádný problém, protože se Blake díky tomu může měnit v odporné monstrum. Překvapivě nevypadá jako ryba, ale jako hnusná opice.

Monstrum.

Snímek „Monster on the Campus“ je v podstatě klasikou – doktor Jekyll a pan Hyde. To východisko je stejné, jen původní příběh má trochu větší hloubku. „Monster on the Campus“ je přece jen klasické béčko, kde monstrum ohrožuje lidi, hlavně ženu, kterou Blake miluje (Joanne Moore), a tak se celkem nabízí, že tohle nebude mít zrovna poklidný vývoj. Jak to asi s vědcem dopadne...

Mon... kráska.

Americký snímek „Monster on the Campus“ je klasickou ukázkou zámořské béčkové tvorby z 50. let. Není na něm vůbec nic objevného, tvůrci se prostě snažili jen své diváky bavit a možná je i trochu vyděsit. Malinko se to asi i povedlo, protože maska opičího muže je celkem hnusně provedená, že by mohla být i děsivá. Příjemný závan padesátek, ale nic, co by vybočovalo.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář