Krev: Poslední upír (2009)

40%
Hraný film natočený podle anime překvapivě není tak dobrý.

Krev: Poslední upír

Blood: The Last Vampire

Hong Kong, Francie, Čína, 2009, 91 minut

 

Režie: Chris Nahon

Scénář: Chris Chow podle postzav vytvořených Kenjim Kamiyamou a Katsuyou Teradou

Hrají:

Gianna Jun (Saya)

Allison Miller (Alice McKee)

Liam Cunningham (Michael Harrison)

JJ Feild (Luke)

 

Jojo, s digitální krví je jeden pořádný problém. Nezůstává na oblečení, pokud ji tam nevykreslíte v každé scéně. A tak krev ve snímku „Krev: Poslední upír“ stříká docela dost, ale skvrny nezanechává. Tady by výrobci prášků na praní neuspěli. Alespoň to ale vypadá, že se jedná o příslib celkem dobrého akčního béčka, které vás nenechá vydechnout a pořádná jízda přetrvá až do konce. Jenže, bohužel, tohle se tak úplně neděje.

Tady poteče krev.

Problém s podobnými filmy je v tom, že ony se strašně moc snaží vymyslet příběh a pak přijdou s nějakou slátaninou. „Krev: Poslední upír“ je hraný film, který vychází z anime, jež bylo natočeno v roce 2000. Jenže to, co v anime funguje, například ta kreslená krev, to prostě v hraném filmu fungovat nemusí. Je to dáno tím, že animovaný film v tomhle směru snese mnohem víc, a tak je možné si i vyhrát s bojovými scénami.

Kam se všichni poděli?

Nechci tvrdit, že bojové scény ve filmu nefungují, ale v některých případech jsem měl pocit, že je to až moc šroubované, až moc zbytečné, jen aby se předvedlo něco, co je nečekané, ale z hlediska boje samotného nedává smysl. Například vyskočení na strom a následné sklouznutí po kmeni, které je ve zpomaleném záběru ještě více otravné. Tohle je přesně to, co mi na akčních hororech vadí. Většina scén je jen na efekt a nemají nějaký hlubší význam. Bohužel v tomhle případě zklamal i příběh.

On se jen trochu zakousne.

Příběh se odehrává na americké vojenské základně během války ve Vietnamu, kdy se do školy v této základně dostává Saya, hlavní hrdinka, upírka a lovkyně démonů. Trochu nějakou inspiraci „Bladem“ přece jen čekejte, i když k Japonce, kterou hraje Jihokorejka, se katana hodí přece jen více. Mladá dívka se snaží vyhladit démony, osvětlit nám svou minulost a sem tam někoho zachránit. Nic více nečekejte, nic víc nedostanete. Prostě jen cool souboje, které bohužel trpí přemírou digitálních složek.

Nějak tam chybí ta... krev.

„Krev: Poslední upír“ není film, který by byl až tak strašně špatný, že by se o něm mělo mluvit jako o odpadu, to by byla škoda ho takhle zatratit, ale prostě mi v něm hodně chybí. Vlastně všechno kromě čínské estetiky soubojů. Zejména závěrečný souboj s Onigen je skutečně krásný a ten jsem si opravdu užíval. Jako kdyby to před tím byla jen vycpávka před tímhle finále.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (upíři, příšery, béčka)


Přidat komentář