Kripozoidi (1987)

50%
Pěkný český název skrývá drsné béčko.

Kripozoidi

Creepozoids

USA, 1987, 72 minut

 

Režie: David DeCoteau

Scénář: Dave Eisenstark a David DeCoteau

Hrají:

Linnea Quigley (Blanca)

Ken Abraham (Butch)

Michael Aranda (Jesse)

Richard L. Hawkins (Jake)

 

V poslední době jsem na béčka docela naladěný, takže si jich dávám více, proto mě pak většina z nich baví. A měl jsem to tak i s filmem „Kripozoidi“, což je snímek, který v sobě má tu osmdesátkovou špinavost, která jako by se do hororů té doby dostávala samovolně. A jasně, trochu to bude i tím, že děj se odehrává v postapokalyptickém světě, kde moc lidí nezbývá.

 Ošklivé dítě.

Nuda? Ale no tak, to je přece jen základní východisko. Pak jde o to, co se ve filmu objeví dál, jak se tvůrcům dařilo s námětem pracovat. Pravda, děj zůstává celkem jednoduchý. Skupina přeživších nalezne zapomenutou laboratoř, kde by možná mohli splašit zásoby. Místo toho zde však budou bojovat o život. Ano, zní to pěkně jednoduše a v konečném důsledku ani víc nepotřebujete.

 Ošklivý dospělý.

Jsme po třetí světové válce a je jasné, že svět nebude hezké místo pro život. Ale některým lidem se přežít daří. Prostě putují, sem tam něco najdou, ale přežívají. Ve skupině, kterou sledujeme, je i Blanca (Linnea Quigley). Jakmile někde hraje Linnea Quigley, můžete si být celkem jistí, že odhalí prsa. A také je odhalila i ve snímku „Kripozoidi“, což ani není tolik český název, jako česká transkripce anglické výslovnosti.

 To může bolet.

David DeCoteau zrovna není režisér, kterého bych nějak moc vyhledával, v poslední době točí opravdu hrozné srágory, ale „Kripozoidi“ jsou na jeho poměry dobrým filmem a je vidět, že v 80. letech, když začínal, ještě měl touhu natočit něco, co bude nejen koukatelné, ale pro diváka i snesitelné. Hlavně měl k ruce gore experty, kteří připravili masky a triky, které ani dnes nejsou špatné.

 Myšičko myš, pojď ke mně blíž.

„Kripozoidi“ jsou akční béčko, které má něco trochu z „Vetřelce“, ale rozhodně ani v jednom ohledu nedosahuje jeho kvalit. Prostě je to odlehčená podívaná, kde nechybí sex, nebo spíš nahota, ale překvapivě se dostaví i napětí a sem tam možná i nějaká lehce děsivá scéna, která bude dána především hrou světla a stínu, respektive hlavně stínu, kdy toho moc neuvidíte, ale dost jen naznačeno.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (gore, příšery, béčka)


Přidat komentář