Krváček (1990)

70%
Krváček je prostě hezké české pojmenování

Krváček

Baby Blood

Francie, 1990, 88 minut

 

Režie: Alain Robak

Scénář: Serge Cukier, Alain Robak

Hrají:

Emmanuelle Escourrou

Christian Sinniger

Jean-François Gallotte

Roselyne Geslot

 

Od filmu „Krváček“ – i když má parádní české jméno – jsem toho pravda moc nečekal, o to více jsem pak byl překvapen, co jsem nakonec dostal. Tohle je velmi dobrá ukázka toho, že exploatační horory, tedy dobré exploatační horory, se netočí jen v Americe nebo v Asii, ale mají své zastoupení i v Evropě. A „Krváček“ je právě jednou, ale zato velmi povedenou vlaštovkou.

Utíká z místa činu?

Děj snímku „Krváček“ začíná tak trochu nenápadně, protože jsme v cirkuse a skoro y se zdálo, že to bude jen další horor z tohoto prostředí. Ale to je skutečně jen prvotní zdání, které je rychle nahrazeno tím, o co tu opravdu půjde. A to něco bude růst v lůně krásné hlavní hrdinky, kterou si zahrála Emmanuelle Escourrou, jež se rozhodně nebála ukázat své tělo, za což jí mohou být fanoušci vděční.

Chtějí ji znásilnit, nebo se brání?

Chtělo by se říct, že tohle bude vlastně takový ten film o ďábelských dětech. A je to tak trochu pravda, ale s tím, že fáze, kdy je dítě na světě, je velmi krátká, je jen na konci filmu, většina děje se odehrává v době, kdy je Yanka, jak se hlavní hrdinka jmenuje, ještě těhotná a její doposud nenarozené dítě k ní mluví nepříjemně dospělým hlasem. A dožaduje se jediného – krve.

Holka si užije svoje.

Rozvíjející se plod chce krev, a tak krásná Yanka musí zabíjet. A docela jí to jde, protože chlapi jí celkem podléhají. A všude teče krev. Snímek „Krváček“ je pak při vražedných scénách hodně krvavý hodně hnusný, hodně odporný, což je jen dobře, protože psem se to přesně hodí a jen to umocňuje skutečnost, že v Yance roste něco opravdu hnusného. A pak se to narodí...

A pak ten porod...

Francouzský snímek „Krváček“ za sebou má již třicet let existence, ale rozhodně nic neztratil z toho, jak dovede na diváka zapůsobit. Osobně jsem se k němu dostal až za poměrně dlouhou dobu, ale myslím si, že tohle je jeden z těch hororů, minimálně evropských hororů, který by neměl být zapomenut a stále by se měl připomínat. Rozhodně je zde na co se dívat a svým pojetím film mile překvapí.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (gore, děti)


Přidat komentář