Krvavé písky (2016)

70%
Za mě velmi povedená zombie variace.

Krvavé písky

It Stains the Sands Red

USA, 2016, 92 minut

 

Režie: Colin Minihan

Scénář: Colin Minihan a Stuart Ortiz

Hrají:

Brittany Allen (Molly)

Juan Riedinger (Smalls)

Merwin Mondesir (Nick)

Kristopher Higgins (Ted)

 

Mám rád zombie žánr obecně, takže se mi snímek „Krvavé písky“ zamlouval. Ale zamlouval se mi ještě víc proto, že se jedná o celkem originální pojetí, i když pořád je to vlastně klasický survival. Trochu mě překvapilo, že film není moc prezentován jako komedie, i když jeho první polovina je tak v podstatě nastavena. Ale to nevadí, na tenhle film se chce kouknout a udělat si obrázek sám.

Bacha, jde si pro tebe!

Molly (Brittany Allen) není zrovna žena, kterou by bylo jednoduché si zamilovat. Chová se jako kráva a malinko vypadá jako kurva. Je protivná a jejímu příteli, který s ní odjel v Porsche z Las Vegas, kde propukla katastrofa, se člověk diví, že jí něčím nevzal po hlavě. Molly si ráda něco šňupne a má za sebou život, který není zrovna z těch, za něž by se někteří lidé nestyděli.

Haha, nemůžeš na mě!

Molly s týpkem se zaseknou v poušti, protože Porsche na písku asi moc nefunguje. To by nebyl až takový problém, kdyby se k nim ale nevydal jeden zombík. Prostě si to k nim štráduje po silnici. Co by se mohlo stát, řeknete si, když Mollyin přítel – kunčoft? Pasák? – má pistoli? Překvapivě ale tahle neřeší všechny problémy a Molly se najednou ocitá sama v poušti a za zády má zombie, který se nezastaví.

Ta maska není špatná.

Ono to skutečně zní celkem směšně, protože zombík pronásleduje ženskou po poušti, ona má náskok, on ho ale udržuje. Je to skoro o ničem, ale v tomhle snímek „Krvavé písky“ dovede překvapit. Ono se zde pořád něco děje. Ať už to jsou jen hlášky hlavní postavy, anebo nečekané události, k nimž dojde. Jasně, chvílemi docela hapruje logika, ale když se přes to přenesete, bude vás film bavit.

A jedna z natáčení.

Americký zombie horor „Krvavé písky“ je ukázkou toho, že tenhle žánr je ještě možné pojmout trochu jinak, dát mu trochu jiný pohled. Na filmu se mi kromě toho, že se zde pořád něco děje a překvapivě to není nuda, líbí i skutečnost, že se zde předchází v podstatě od komedie až po docela drsné drama. A funguje to, ani jedna rovina si nevadí, pasuje to do sebe pěkně. Jen si musíte zvyknout na hlavní postavu a specifickou logiku filmu.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář