Krvavý Valentýn (2009)

50%
Neříkám, že to je výborný film, ale mezi remaky přece jen jeden z těch trochu lepších.

Krvavý Valentýn

My Bloody Valentine

USA, 2009, 91 minut

 

Režie: Patrick Lussier

Scénář: Todd Farmer a Zane Smith podle původního scénáře Johna Beairda a Stephena A. Millera

Hrají:

Jensen Ackles (Tom Hanniger)

Jaime King (Sarah Palmer)

Kerr Smith (Axel Palmer)

Betsy Rue (Irene)

 

„Krvavý Valentýn“ je film, který jsem viděl již v roce 2009, když měl premiéru, ale je to i jeden z těch, ke kterým se vracím, aby na Necronomiconu nechyběla ani recenze na ně. „Krvavý Valentýn“ je remakem snímku, který byl natočen již v roce 1981. Asi by to chtělo, abych se někdy vrátil i k němu. Už před těmi pěti lety jsem měl ze snímku z roku 2009 smíšené pocity, a to platí i nadále.

Já jsem zapomněl na Sammyho!

Na to, že je to remake, se nejedná o až tak špatný snímek, ale pořád se nemohu zbavit svojí nechuti k předělávkám. Jsou zde scény, které jsou na klasický americký horor současnosti poměrně odvážné, vtipné a zajímavé, ale stejně tak zde jsou scény, které jsou neskutečně hloupé, nelogické a prostě jen na efekt. Jak kdyby se tvůrci nemohli rozhodnout, jestli chtějí natočit trochu jiný horor, anebo zase jen mainstreamovou podívanou pro náctileté. Právě tohle se nakonec promítlo i do celkového hodnocení.

Způsob jak se podívat na vlastní oko.

V malém městě dojde k neštěstí, které způsobí mladý syn majitele dolů. V dole zahyne několik horníků a přežívá jeden jediný, který se mění v šíleného vraha-horníka. Navíc se ještě všechno odehrává na Valentýna, takže to dostává ten správný, rud zamilovaný náboj. Zdá se však, že je vrah po smrti, že se ho podařilo zastavit. Jenže uplyne deset let a zdá se, že ještě není všem dnům konec. Vrah se vrací a zdá se, že jeho krumpáč bude dále zasekáván do hlav nevinných mužů a žen.

Co se tady asi stalo?

V celém příběhu cítíte ještě něco, co doutná pod povrchem a mělo by bouchnout na konci, v pointě. To se do jisté míry děje a divákovi je prezentována pointa, která vůbec není špatná. Vlastně mi přijde, že je i docela novátorská. Jenže ta cesta k ní je místy skutečně trnitá. Některé postavy jsou zbytečné a jdou zde jen proto, by mohly zemřít efektivní smrtí. Ta se bohužel mnohdy děje za přítomnosti nepříliš pěkných digitálních efektů, což je rozhodně škoda. Dojem se ztrácí.

Jíst z lopaty se nevyplácí.

„Krvavý Valentýn“ má problémy s logikou některých scén, což se nakonec projevuje i v pointě celého snímku, která v některých momentech silně pokulhává. To je škoda. Možná by tomu svědčilo i méně minut, méně snahy okouzlit zajímavými, ne až tak tradičními scénami, které jsou ale moc protahovány. Tahle rozháranost nakonec vede k tomu, že nemohu jinak a musím dát 50 %.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (slasher, survival, vrazi)


Přidat komentář