Kvílení vlkodlaků 4 (1988)

30%
Skoro návrat ke kořenům, ale kvalitou určitě ne.

Kvílení vlkodlaků 4

Howling IV: The Original Nightmare

Velká Británie, 1988, 94 minut

 

Režie: John Hough

Scénář: Gary Brandner, Clive Turner a Freddie Rowe

Hrají:

Romy Windsor (Marie)

Michael T. Weiss (Richard Adams)

Antony Hamilton (Tom)

Susanne Severeid (Janice)

 

A jsme u čtvrtého dílu série „Kvílení vlkodlaků“, který je zase trochu jiný, než jak jste byli zvyklí doposud, i když v případě snímku „Kvílení vlkodlaků 4“ máte asi nejvíce pocit, že tohle je film, který navazuje na první díl a na to, jak byl pojat. Nejde o nějaké pokračování, ale jde o to, že se odehrávají podobné události, které nakonec vedou k tomu, že se objeví vlkodlaci.

 No kocour k pohledání.

Aby byla série ještě více mezinárodní, tak se jedná o britskou produkci, která navazuje na americkou a australskou. Tentokrát se dění točí kolem spisovatelky Marie, která očividně potřebuju trochu pauzu, protože se nervově zhroutila. Vídá věci, které by neměla vídat, především pak postavy, které tam podle všeho nejsou. A vy máte již oprávněný pocit, že zase půjde o vlky. Také se o vlcích a vlastně i vlkodlacích hodně mluví ještě před tím, než pořádně zaútočí.

 Prej, že se mi tam ten kopačák nevejde!

Venkov je místem, kde by si měl člověk odpočinout, ale jak už dobře víte, ono také dost běhá v lesích toho, s čím se nechcete setkat A samozřejmě, že se postavy se zlem setkají. Aby to bylo trochu napínavé, snaží se snímek udržovat nějakou auru tajemství, která je dána tím, že postavy pátrají po tom, co se v oblasti vlastně děje a jakou to má spojitost s různými lidmi, na které narazili, anebo o nich slyšeli.

 Alespoň něco hezkého!

Díky vlkodlakům, kteří zde očividně mají důležitou roli, místní ví víc, než dávají najevo, se trochu mění vztahy a kladné postavy nejsou nutně kladné. Co si budeme povídat, je to v tomto směru spíše ohrané klišé než cokoli jiného, což nakonec vede k tomu, že má snímek docela hluché pasáže, které nejsou napínavé, které vás nedovedou strhnout, kde jen čekáte, jak to nakonec finišuje.

 A jak se umí tvářit.

„Kvílení vlkodlaků 4“ je rozhodně prozatím nejslabším dílem v celé sérii, a to ve všech ohledech. Na to, že dějově to nemusí být převratné, jsme si už celkem zvykli, ale že zde bude minimum trikových scén a některé masky spíše jen z povinnosti než ze skutečné snahy cokoli ukázat, to mi přišlo už trochu moc. Film o vlkodlacích v podstatě bez vlkodlaků a také bez nějakého lepšího nápadu.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (vlkodlaci)


Přidat komentář