Kvílení vlkodlaků 5 (1989)

20%
A kvalita nám strmě padá dolů.

Kvílení vlkodlaků 5

Howling V: The Rebirth

Velká Británie, 1989, 96 minut

 

Režie: Neal Sundstrom

Scénář: Gary Brandner, Freddie Rowe a Clive Turner

Hrají:

Philip Davis (Hrabě Istvan)

Victoria Catlin (Dr. Catherine Peake)

Elizabeth Shé (Marylou Summers)

Ben Cole (David Gillespie)

 

Máme tu další film ze série „Kvílení vlkodlaků“, který má s předchozími společné v podstatě jediné – jen toho vlkodlaka. A se čtvrtým dílem pak také skutečnost, že se jedná o britskou produkci. Jinak je „Kvílení vlkodlaků 5“ samostatným filmem, který předchozí snímky nijak nepotřebuje a v podstatě se tak akorát přiživuje na tom, že je zde série, která má tak trochu jméno.

 Ne, díky, lišku si nedám.

O nic jiného nejde, jen o to, aby byl trochu podojen ten marketing. A to se podle všeho tak nějak daří, protože série má ještě další tři pokračování. Jestli to s nimi ale půjde v podobné kvalitě, a to vlastně očekávám, tak opravdu není moc na co se těšit. V sérii jsou skvělé filmy, ale „Kvílení vlkodlaků 5“ mezi ně rozhodně nepatří. Na to je až příliš špatný, příliš nezajímavý.

 Kdo se skrývá v tmách?

O co vlastně jde? O nic jiného než o jeden výlet různých turistů na jediné místo, kterým je starý zámek. Hrabě Istvan, který je tu přivítá, je na první pohled podivnou figurkou, ale na tom zase tolik nezáleží, protože vám už je od začátku jasné, o co tady vlastně půjde. Popravdě je docela nuda to vědět a pak se snažit dělat překvapeného z toho, když se konečně objeví nějaký vlkodlak.

 Trocha něžnosti?

Snímek „Kvílení vlkodlaků 5“ je nízkorozpočtový a je to na něm docela vidět. Herecké výkony jsou zde hodně špatné, nemluvě o tom, že režie je na tom také bídně. A jak si určitě všimnete, tak tu v podstatě chybí masky, které by měly každý vlkodlačí film doprovázet. Nějaké zde jsou, ale v podstatě jen na ozdobu, z povinnosti, což dělá ze snímku jen opravdu marketingovou snahu, nic jiného.

 To bude vlkodlak.

„Kvílení vlkodlaků 5“ nemá dobré postavy, kterým byste mohli fandit, nemá skvělé triky, které můžete obdivovat, „Kvílení vlkodlaků 5“ nemá prostě nic, proč by stálo za to, se na snímek dívat. Je to jen film, který se chce tvářit jako horor, ale ani to se mu nedaří a nic pořádně děsivého zde nemůžete očekávat. Víc jsem se lekl u traileru na „Polednici“, a to byla jen upoutávka.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (vlkodlaci)


Přidat komentář