Kvílení vlkodlaků 6 (1991)

20%
Pošesté a opravdu špatně.

Kvílení vlkodlaků 6

Howling VI: The Freaks

Velká Británie, 1991, 102 minut

 

Režie: Hope Perello

Scénář: Kevin Rock podle románu Garyho Brandnera

Hrají:

Brendan Hughes (Ian)

Michele Matheson (Elizabeth)

Sean Sullivan (Winston)

Antonio Fargas (Bellamey)

 

Série „Kvílení vlkodlaků“ se už naplno stala takovou, kde jediným pojícím znakem mezi jednotlivými filmy není příběh samotný, ale pouze skutečnost, že se zde v nějaké podobě objevuje vlkodlak. O víc skutečně nejde a vy se musíte smířit s tím, že vás nečeká pokračování, ale prostě jen další vlkodlačí film, který si s sebou jen nese docela známý název. Není to zrovna mnoho.

 Chuť na dobrou kočičku.

Tahle skutečnost klade na tvůrce relativně velké nároky, protože se očekává, že budou muset přijít s něčím skutečně zvláštním, aby to opravdu stálo za to. Pro jistotu si pak vezmou jako předlohu nějakou knihu, kde se vyskytuje vlkodlak. To samo o sobě ale skutečně není zárukou toho, že se bude jednat o kvalitní snímek. A pro diváky bude pořád těžší se do filmu dostat, protože tu nejsou postavy, které by si mohli dlouhodobě oblíbit.

 Co tam asi vidí?

Postava vlkodlaka na tohle sama o sobě skutečně nestačí, protože je zde problém i z hlediska kvality masek. „Kvílení vlkodlaků 6“ rozhodně nepatří k tomu lepšímu, co bylo v sérii natočeno, a to právě v oblasti masek, které nejsou nijak skvělé, a většinu času se vám bude zdát, že vlastně vůbec nejsou, že to je hlavně cirkusový film, který se snaží o trochu mejkapu a pár kostýmů, jinak nic moc.

 To bude bolet.

Cirkusové především proto – jak i slovo freaks v anglickém názvu napovídá – že se bude film točit kolem toho, že je zde skupina lidí, kteří mají nějakou vadu, jsou odlišní, anebo se jen prezentují jako podivnosti. Ti jsou součástí jakéhosi představení, které má mít novou kuriozitu – vlkodlaka. Ten je držen v kleci a kolem něj se točí celý, celkem nudný příběh o tom, kdo má vlastně právo na život.

 Tomu se říká ksicht.

Snímek „Kvílení vlkodlaků 6“ přišel o svou hororovou atmosféru, a co si budeme povídat, ani té bizarnosti zde není tolik, i když k tomu téma docela vybízelo. Je to jen natahovaná podívaná o tom, jak to dopadne s jednom vlkodlakem, který vás ani moc nezajímá. Dle mého názoru se série utopila ještě více v tom, jak šla s kvalitou dolů a v tom, že nemá pořádně o co se opřít, především pak o nějakou návaznost.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (vlkodlaci)


Přidat komentář