Most: 3. sezóna

85%
Do třetice všeho dobrého. Tahle sezóna se také překvapivě povedla.

Most: 3. sezóna

Bron/Broen

10 dílů, 2015

 

Hlavní postavy:

Sofia Helin (Saga Norén)

Rafael Pettersson (John)

Dag Malmberg (Hans)

Sarah Boberg (Lillian)

 

Nevěřil jsem tomu, že by se mi mohla třetí sezóna seriálu líbit, protože to, co se stalo na konci sezóny druhé, bylo prostě tak nečekané, že jsem skoro ani po pokračování netoužil. Ale tvůrci seriálu „Most“ ukázali, že skutečně mají smysl pro postavy a pro dobrý příběh a ve chvíli, kdy se jedné z hlavních postav zbavili, pořád jsou schopni pokračovat ve velkém stylu. A daří se jim to.

 Tým se trochu změnil.

Saga už nebude spolupracovat s Martinem, což dobře víme. Jenže zase je zde nějaký případ, který budou muset řešit společně dánská a švédská policie. A tak Saga dostává od dánské strany nového parťáka, kterým je Henrik (Thure Lindhardt), což je postava, která na první pohled vypadá celkem obyčejně, ale i v jeho případě zjistíte, že i tentokrát se jedná o komplexní charakter, který je velmi dobře rozpracován.

 Jako kdyby byla Saga sama.

Případ druhé sezóny byl takový celonárodní, nebo vlastně dvojnárodní ve velkém měřítku, ale pro třetí sezónu byl zase zvolen případ menší, kdy umírají konkrétní lidé a není důvodem snaha nějak narušit globalizaci, ohrozit celý národ. Nic tak velkého. Skoro to vypadá, že by mohlo jít o nějakou pomstu. A i tentokrát je to osobní, v tomto případě pro Sagu, u které se konečně projevuje i její nitro, nikoli jen bezemoční směřování kupředu.

 Ale nakonec má parťáka.

Příběh má tolik zvratů a tolik podezřelých, že jsem v podstatě až do poslední chvíle pořádně nevěřil tomu, kdo je vlastně vrah. Ale to odhalení je dobré, stejně jako motivace vraha, ale ještě lepší je skutečnost, že to, co se odehrává, je velmi dobře promyšlené, symbolické. Ano, mám rád příběhy, které jsou založeny na postě, i když vyznění tohoto příběhu může nakonec být i jiné než obyčejná pomsta.

 I novou šéfku.

Ze začátku jsem nemohl seriálu odpustit, že se zbavilo Martina, který mi přišel jako skvělý kontrast k Saze Norén, ale případ mě dovedl natolik strhnout, že jsem jim tuhle skutečnosti i odpustil. Navíc její nový kolega, Henrik, je natolik zajímavou postavou, že vás docela brzy dokáže strhnout na svou stranu. Děj se nám komplikuje, vztahově to není nudné a prostor pro pokračování rozhodně je. Jsem zvědavý, co bud dál.

 

Hodnocení: 85 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář