Kvílení vlkodlaků II (1985)

60%
Nemůžu si pomoct, ale tohle pokračování mě prostě bavilo.

Kvílení vlkodlaků II

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Velká Británie, USA, 1985, 91 minut

 

Režie: Philippe Mora

Scénář: Robert Sarno a Gary Brandner

Hrají:

Christopher Lee (Stefan Crosscoe)

Annie McEnroe (Jenny Templeton)

Reb Brown (Ben White)

Marsha A. Hunt (Mariana)

 

Pokud jste viděli snímek „Kvílení vlkodlaků“ a následně se podíváte na film „Kvílení vlkodlaků II“ vůbec nemusíte mít pocit, že to je pokračování. Naopak, budete mít pocit, že tahle dvojka patří k něčemu jinému, protože to je sice pořád film, který rozvíjí vlkodlačí mytologii, ale naprosto jiným směrem, než byste očekávali. Co si budeme povídat, činí tak hlavně směrem tradičním, který se vrací ke klasickým legendám.

 Christopher Lee ve skvěle jetém filmu.

Film „Kvílení vlkodlaků“ stál především na tom, že zde byla tvůrci předvedena neskutečná proměna člověk na vlkodlaka. Způsobem, který ani digitální technologie současné doby nezajistí tak skvěle. Snímek „Kvílení vlkodlaků II“ už jde jinou cestou a chce ukázat, že vlkodlaci jsou mezi námi. A jak to tak vypadá, skutečně jsou, protože velká část dění se odehrává v České republice, respektive tehdy ještě Československu.

 Stirba to má ráda.

Hlavní postavou film je Stefan Crosscoe, kterého ztvárnil Christopher Lee. Tak nějak od první chvíle je vám jasné, že on si tenhle snímek ukradne pro sebe, a to i přesto, že proti sobě má skvělého nepřítele, děsivou Stirbu, která je na první pohled krásnou ženou, ale zároveň děsivou vlkodlačicí. Ona je tím hlavním nepřítelem, kterého Stefan a jeho noví společníci mají.

 Parádní brýlky.

Příběh sice začíná v LA, ale přenáší se do Československa, které je prezentováno jako velmi silná romská země, brzy, aby bylo možné po Stirbě pátrat. To pátrání je místy hodně sexy a nahota zde skutečně není problém. Je to jedno z oživení tohoto jinak přímočarého filmu. Dalším oživením je hudba, která je naprosto výborná. Rock 80. let se tady vyjímá naprosto úchvatně.

 A zase to doupě.

Není to skvělý film a ti čeští herci jsou v něm strašní, ale na druhou stranu, tohle pro mě bylo béčko, kde bylo všechno, co si představuji – špatný scénáře, skvělí herci, nahota, brutalita a tak nějak prostě všechno mírně postavené na hlavu. „Kvílení vlkodlaků II“ je oproti prvnímu filmu propad, ale zase změna žánru, který mi nakonec docela sedl. A závěrečné titulky jsou nádherně šáhlé.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (vlkodlaci, béčka)


Přidat komentář