Kvílení vlkodlaků III (1987)

40%
Jeme v Austrálii a chceme, aby byli vlkodlaci zrovnoprávněni.

Kvílení vlkodlaků III

Howling III

Austrálie, 1987, 94 minut

 

Režie: Philippe Mora

Scénář: Philippe Mora podle Románu Garyho Brandnera

Hrají:

Barry Otto

William Yang

Imogen Annesley

Deby Wightman

 

Co se před vámi otevře s tímhle snímkem, to je opět něco neuvěřitelného. Nemyslím to v tom kontextu, že by se před vámi otevíral naprosto skvělý a jedinečný film, ale v rámci série je to opět skok naprosto někam jinam, což na jednu stranu můžete ocenit, ale na druhou stranu budete prostě zírat, co se vám tvůrci snaží naservírovat. A ano, z tohoto pokrmu vám může být šoufl.

 Jeden rypák.

Zapomeňte na české reálie – na české herce tolik nemusíte, protože se zde v celkem důležité roli objevuje Dáša Bláhová – zapomeňte na Christophera Leeho a nechte se přenést do Austrálie, kde jsou také vlkodlaci a kde na vlkodlačí mytologii dostanete naprosto nový pohled. Ano, tohle je film, který v sobě dokáže zachytit i nějaké ty ekologické aspekty, což se až tak čekat nedalo.

 Druhý rypák.

Na snímku „Kvílení vlkodlaků III“ je trochu vidět i inspirace Cronenbergem, a to především ve skvělých maskách a tricích, které jsou spojené s tím, že jedna z postav je vlkodlačicí a kromě toho, má potomka, kterého porodí a následně vychovává. Ale film rozhodně nejde tak hluboko do psychiky jako David Cronenberg, naopak se tváří spíše jako celkem povrchní kýč, což ale nemusí být nutně chápáno jako jeho negativní rys. Jen vám tahle brakovost musí sednout.

 Jo tak ona to nejsou prasata!

Příběh se točí kolem toho, že vlkodlaci mají být standardní součástí lidské společnosti. Jsou to přece jen také lidé. Alespoň z části... Ano, to téma je jednoduše převzaté z australského prostředí, kdy Aboriginci rozhodně nedostávali takovou šanci jako bílí osadníci. Jenže v tomhle podání máte pocit, že se vlastně v konečném důsledku spíše jedná o komedii než jakkoli vážně míněný film.

 Dáša Bláhová

A tak on to vážný film prostě není. Nebere se příliš vážně a možná by chtěl i pobavit. Jenže se mu to daří tak na půl a baví spíše tím, že se jedná o strašný brak. Na druhou stranu trikově je snímek naprosto parádní a v tomhle směru jsem si ho hodně užil. Série ukazuje, že od každého filmu můžeme očekávat cokoli. A v tom je vlastně největší krása – alespoň prozatím – série „Kvílení vlkodlaků“.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (vlkodlaci, béčka, komedie)


Přidat komentář