L'assassino e costretto ad uccidere ancora (1975)

70%
Když už si najmete nějakého toho vraha, dejte si pozor na to, jaké má auto a jestli ho zamyká.

L'assassino è costretto ad uccidere ancora

Itálie, Francie, 1975, 86 minut

 

Režie: Luigi Cozzi

Scénář: Adriano Bolzoni, Luigi Cozzi, Daniele Del Giudice a Patrick Jamain

Hrají:

George Hilton (Giorgio)

Antoine Saint-John (Zabiják)

Femi Benussi (Blondýna)

Cristina Galbó (Laura)

 

Když máte problémy, někdy přijde pomoc shůry a vaše problémy se vyřeší. Někdy ani nevadí, že tím problémem je skutečnost, že vám vadí, že vaše manželka je prachatá jako Rockefeller (no, možná trochu méně) a vy si nemůžete užívat všechny ty peníze, které jsou na jejím kontě a pro které byste měl rozhodně lepší plány, než jaké má ona. Někdy nějaká síla shůry zasáhne i v takovou chvíli, kdy to není možná v pořádku vzhledem k morálce a zákonům, ale stane se a vy najdete způsob, jak se manželky zbavit.

 Stačí, když se podívá.

George Hilton je herec, který má hodně výrazný obličej a hodí se skvěle na muže, kteří mají ambivalentní charakter. Na první pohled vypadají, že jsou milí, milující, ale ve skutečnosti jsou to šmejdi, v kterých něco temného bublá. Takový je přesně Giorgio, který má jedné noci velké štěstí. Vidí muže, který natlačí auto i s mrtvou ženou rovnou do vodního kanálu. Giorgio ale nejde na policii, on chlapec vytuší příležitost a rozhodne se, že sériového vraha zaměstná. Úkolem zabijáka je samozřejmě zabít bohatou manželku.

 A obchod je uzavřen.

I když by se mohlo zdát, že samo o sobě je popsané docela dobrým námětem na celý film, tohle samotné se stane v několika málo prvních minutách. Vrah svůj úkol skutečně splní, ale nastává pořádný problém. Když mrtvé tělo uložil do kufru vozu, automobil mu byl ukraden. A tak se musí na vlastní pěst pustit do honičky a zloděje vystopovat, aby se mohl postarat i o ně. Hlavními postavami se stává pár zlodějíčků, kteří si chtěli jen trochu užít, ale jejich blbost se jim pořádně nevyplatila.

 Domov mají hezky zařízený.

Snímek „L'assassino è costretto ad uccidere ancora“ není klasické giallo, kde byste hledali vraha, protože od začátku víte, kdo vrahem je. To ale v tomto případě rozhodně neznamená, že by snímek nebyl napínavý a že by nebylo zajímavé čekat na to, jak to dopadne. Jen by se mohlo zdát, že místy je to celkem zdlouhavé a některé scény se překvapivě vlečou, ač je snímek svou stopáží vlastně docela krátký.

 Těch obětí bude asi víc.

Ano, skutečně by se mohlo jevit jako přitažené za vlasy, že by bylo možné najít ukradený automobil takhle snadno, ale ve filmu to celkem funguje. Navíc funguje i ono temné pozadí, kdy celou dobu čekáte, jestli bude skutečný vrah odhalen a jestli dojde manžílek spravedlnosti. „L'assassino è costretto ad uccidere ancora“ není výjimečný italský thriller, ale stále je to výborný film, který má dobrou atmosféru, jež vás může pohltit.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (mučení, vrazi, giallo)


Přidat komentář