The Walking Dead: 9. série

60%
Časový skok seriálu trochu pomohl. A Šeptači taky.

The Walking Dead: 9. série

16 dílů, 2018-2019

 

Tvůrce: Frank Darabont, Gregory Nicotero, Robert Kirkman, Tony Moore, Charlie Adlard

Hlavní postavy:

Andrew Lincoln (Rick Grimes)

Norman Reedus (Daryl Dixon)

Melissa McBride (Carol Peletier)

Danai Gurira (Michonne)

 

Děj se nám docela dost posunul a na přeživší se přichystala nová hrozba, poměrně zajímavá, jak se mohli přesvědčit i čtenáři komiksu, kde se Šeptači logicky objevili poprvé. Je asi celkem jasné, že ty skutečně nejlepší nápady nebudou dílem seriálu, ale budou vycházet právě z komiksové předlohy. Seriálu se nakonec nepodařilo skvělému komiksu kvalitativně dostatečně přiblížit.

Nevidí, ale co když šeptá?

Ale využívají se prvky, které jsou v komiksu skutečně dobré, a Šeptači jsou jedním z nich. Jsou zde ale i další prvky, které už tolik nesedí. Vzhledem k tomu, že některé postavy v seriálu umírají trochu jinak, než ty komiksové, upravili si tvůrci seriálu některé jiné postavy ta, aby se přiblížili komiksové linii a moc to nefunguje. Přece jen, u některých si člověk nevytvořil tak silný vztah.

Alpha je mrcha. Pořádná!

Docela fajn je ale skutečnost, že i když jsme se posunuli v čase docela kupředu, nijak to seriálu nevadí. Některé postavy se trochu změnily, některé jen vizuálně, některé vůbec. Jsme zvědaví na to, co se bude dít. A nejsilnější prvek přichází v podobě Šeptačů, i když jsou zde i další zajímavé scény – například období, kdy přichází zima, je velmi dobře zachyceno s dává zombie hrozbě zase trochu jinou podobu.

Pár méně známých tváří.

Co se mi líbilo, to je skutečnost, jak se do popředí dostávají jiné postavy, kdy si i přesto, že jste je mohli do té doby vnímat jako příjemné, ale spíše vedlejší, stávají hlavními a nejdůležitějšími. A ty důležité mizí. Osobně ale moc nemusím to, jak se vyvíjí postava Michonne, přece jen se mi víc líbilo, když byla drsňačka s katanou, ale chápu, je to seriál dramatický, chce to emoce. Potenciál Jesuse byl ale kompletně zabit.

A pár známých.

Devátá sezóna seriálu „The Walking Dead“ je fajn. Je dobrá, je to rozhodně zlepšení oproti tomu, co bylo představeno v sérii osmé. Trochu se ale začínám být toho, že Šeptači a jejich potenciál budou nakonec využiti přespříliš, že se jejich působení bude zbytečně natahovat. Ale uvidíme, třeba se pletu. Doufám, že se pletu a že bude seriál růst rychleji. Desátá sezóna přede mnou.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář