La bimba di Satana (1982)

50%
Kdo je to ďáblovo dítě?

La bimba di Satana

Itálie, 1982, 75 minut

 

Režie: Mario Bianchi

Scénář: Gabriele Crisanti a Piero Regnoli

Hrají:

Jacqueline Dupré (Miria Aguilar)

Mariangela Giordano (Sol)

Aldo Sambrell (Antonio Aguilar)

Joe Davers (Isidro)

 

Spojení hororu a erotiky většinou není moc funkční, pokud to není součástí nějakého giallo snímku. V případě filmu „La bimba di Satana“ to neplatí, protože se nejedná o giallo snímek, ale v podstatě o klasický strašidelný horor, jenž v sobě má erotické a chvílemi až pornografické prvky, které vás dovedou zničehonic překvapit. Popravdě jsou tím nejzajímavějším, co snímek přináší.

 Ten nevinný pohled.

Děj se odehrává na hradě, kde je uloženo tělo nedávno zesnulé ženy, která se jmenuje Maria. Kromě ní jsou na hradě ještě živé postavy a právě kolem nich se děj točí. Každá postava je nějakým způsobem zvláštní, až už tím, jak je podivně zahrána, anebo jiným prvkem, kterým na první pohled vyniká. Všichni jsou ale ovlivněni tím, že se na hradě děje něco podivného a nevysvětlitelného. A podle všeho ne dobrého.

 Někdo se dívá.

Antonio je manžel zesnulé, násilnický typ. Jeho bratr Ignazio je upoutaný na kolečkové křeslo, což mu nijak nebrání v tom, aby se díval, když o něm nikdo neví. Miria je krásná dcera Marie. Isidro je takový kluk pro všechno, který má strach ze satana, jenž by mohl mít nějakou spojitost s hradem. Doktor Juan Suarez se pak snaží o to, aby se Miria dostala k němu do ústavu.

 Do postele může přijít cokoli.

Každý v tomhle filmu má nějaké úmysly a většinou nejsou nijak hezké. A to vše je provázáno nahotou a erotickými scénami, které jsou většinou skutečně jen samoúčelné, na druhou stranu místy docela dobře provedené a až překvapivě detailní. Musíte si na ně ale trochu počkat, protože jako kdyby jejich prostřednictvím celý snímek „La bimba di Satana“ gradoval. Ano, tohle skutečně nemá vyděsit.

Satan a jeptišky jdou k sobě.
„La bimba di Satana“ je filmem, který vás nemá vyděsit, jen se snaží o to, aby se ukázalo, že erotika a horor mají k sobě blízko, jen ne dost blízko na to, aby to obojí mohlo fungovat. Většinou převládne jeden prvek, kterým je v tomhle případě nahota. Prostředí není špatné z hlediska vytvoření atmosféry, ale to se nakonec trochu daří jen prostřednictvím bizarních postav.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář