La Cara del Diablo (2014)

50%
Peruánský horor jsem musel zhlédnout.

La Cara del Diablo

Peru, 2014, 87 minut

 

Režie: Frank Pérez-Garland

Scénář: Vanessa Saba

Hrají:

Vania Accinelli (Lucero)

Sergio Gjurinovic (Gabriel)

Vanessa Saba (Mamá)

Alexa Centurion (Camila)

 

Peruánský horor jsem si prostě nemohl nechat ujít, a když jsem náhodou, po projíždění YouTube, zjistil, že něco takového existuje, musel jsem si jej sehnat. Přece jenom, člověk je zvědavý, jaký horor se podařilo natočit v zemi, kterou nijak zásadně nesleduje, o které pořádně neví, že má nějakou rozsáhlou filmografii, nemluvě o tom, že má země zálusk i na hororový žánr.

 Jít k vodě nebyl dobrý nápad.

Takže jsem si sehnal snímek „La Cara del Diablo“ a byl jsem zvědavý na to, co vlastně dostanu. Dostal jsem... Nebudu tvrdit, že je to skvělý film, protože to prostě skvělý film není, ale je to horor, který se snaží o to, co na hororech velmi oceňuji. A tím je samozřejmě atmosféra. Příběh není nic skvělého, protože se jedná o klasickou skupinu mladých lidí, která odjede pryč, mimo město, někam na samotu.

 Romantika na lodičce?

Díky tomu, že se jedná o peruánskou produkci, je tahle chata na samotě specifická tím, že se jedná spíše o džungli než o klasický les, ale zase tak velký rozdíl v tom nenajdete. Že by po postavách šlo něco jako panter, to opravdu ne. Akorát je to prostředí takové přírodnější a vy máte pocit, že jste natvrdo a na dlouho odstřiženi od jakékoli civilizace. Tohle je dobré místo pro horor.

 Spíše ne...

Právě na místo hodně tvůrci sází, stejně jako sází na to, že se zde děje něco podivného. Tvůrci si v podstatě vystačili s tím, že v lese bude nějaká podivná entita, která bude mladým dělat problémy. Nebudou vědět, kde se vzala, nebudou vědět, co po nich chce, ale bude je děsit a bude děsit i diváka. Vzniká tak prostor pro skutečně děsivé nebo alespoň nepříjemné scény, kdy mě se třeba velmi nelíbila, ve smyslu že se na ni nechci koukat, protože ve mně vzbuzovala nepříjemné pocity, scéna na vodě s kánoí.

 Proč všichni lezou do tý vody?

„La Cara del Diablo“ bohužel nakonec vyznívá jako něco, co se strašně moc snaží o atmosféru tím, že na sebe nakládá jednotlivé scény, které jsou samostatně skutečně děsivé, ale celek, který vytvářejí, není až tak skvělý, jak by bylo záhodno. Celkově film vyznívá celkem jednoduše a není zde žádné velké překvapení. I tak je ale v Peru potenciál k tomu, aby byl dobrý horor natočen.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář