La fiancée de Dracula (2002)

40%
Jean Rollin v novém tisíciletí už tolik nebaví.

La fiancée de Dracula

Francie, 2002, 91 minut

 

Režie: Jean Rollin

Scénář: Jean Rollin

Hrají:

Cyrille Gaudin (Isabelle)

Jacques Orth (Profesor)

Thomas Smith (Triboulet)

Sandrine Thoquet (Vampýr)

 

Jean Rollin v roce 2002 natočil snímek tak, jak by ho natočil v 70. letech. Jediný rozdíl je v tom, že má k ruce trochu lepší techniku (překvapivě ale ne o moc) a postavy zde mluví celkem hodně, což pro jeho filmy až tak typické nebylo. Ale jinak se díváte v podstatě na něco, co by mohl Rollin natočit i v 70. letech. Jako kdyby se za těch třicet let skoro nikam neposunul.

Líbačka?

Co se musí snímku „La fiancée de Dracula“ nechat, to je skutečnost, že je krásně bizarní. V jednu chvíli to vypadá jako něco, co je v podstatě variací na Draculu, ale pak se to najednou mění na něco, co by se mohlo považovat za hold filmovému hororu jako takovému. Jsou zde i další monstra, případně bizarnosti, které to posouvají ještě do další roviny, roviny fantaskně absurdní.

Asi je trochu jetá...

Na začátku sledujeme staršího profesora, který hodně připomíná Van Helsinga, což je jednoznačně záměr. I jeho úděl je stejný – je tu proto, že sleduje bandu upírek. V tomto případě dokonce i potomka samotného Draculy. Jojo, Van Helsing se přece nikdy nevzdává. Dojde až k jednomu trpaslíkovi, který ho navede, ale možná to bude mít háček, možná je v té radě zrada.

Rollin a nahota jdou dohromady.

Snímek „La fiancée de Dracula“ má velmi zajímavé scény, ale přitom je velmi nevyvážený. V jednu chvíli je tam velmi sexy scéna, která vás skoro překvapí, jak je dobře natočena, pak je tam najednou podivný výjev, který má jednoznačně poetický charakter, aby následně došlo na rádoby akční scénu, která je velmi špatně natočena a vypadá směšně, což pochybuju, že byl vyloženě tvůrčí záměr.

Děsivá upírka.

Francouzský snímek „La fiancée de Dracula“ Jeana Rollina ukazuje na to, že doba tohoto tvůrce uplynula a že v roce 2002 rozhodně nemůže nabídnout to samé, co nabízel před třiceti lety. Na filmu je vidět, že ví, co chtěl, ale přitom jsou scény velmi rozhárané a kvalitativně nevyrovnané. Některé se mi velmi líbily a nemohl jsem odtrhnout oči, další bohužel byly už spíše otravné a nic jsem z nich neměl.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář