La figlia di Frankenstein (1971)

50%
Frankenstein měl ženu, která v jeho výzkumu pokračovala.

La figlia di Frankenstein

Itálie, 1971, 93 minut

 

Režie: Mel Welles a Aureliano Luppi

Scénář: Dick Randall a Edward Di Lorenzo

Hrají:

Joseph Cotten (Baron Frankenstein)

Rosalba Neri (Tania Frankenstein)

Paul Muller (Dr. Charles Marshall)

Peter Whiteman (Monstrum)

 

„Lady Frankenstein“, jak je snímek označován v mezinárodní distribuci, trochu naznačuje, jakým směrem se film „La figlia di Frankenstein“ vydá. Je zde nějaká dáma, která má v příjmení také slovo Frankenstein, což samo o sobě tak důležité není, ale důležitější je, že celkem ráda provádí experimenty, podobně jako tak činil její otec. Ano, hlavní postava je dcera barona Frankensteina.

No, hezká je!

Asi není moc potřeba popisovat, o čem je původní příběh knihy s názvem „Frankenstein“. Je jednoduše o tom, že se vědec rozhodne, že chce vládnout nad smrtí, a tak chce dát život i něčemu, co již bylo mrtvé. A to se mu povede, jen ne způsobem, který by sám chtěl. Tohle je základní myšlenka, z níž vychází i film „La figlia di Frankenstein“. Jen ten průběh je trochu jiný.

Co to asi kutí?

V původním románu baron Frankenstein přežívá a snaží se monstrum, které před ním uniká, polapit. Mimochodem je to pasáž, která je ve filmovém zpracování z roku 1931 vynechána. Jamesovi Whalovi se moc nehodila. A je to pochopitelné, vzhledem k tomu, jak je film natočen a jak má na diváka působit. Mel Welles a Aureliano Luppi se předlohy také nedrželi a nechali barona zemřít rukou svého monstra v podstat hned na začátku.

To byl baron ještě naživu.

Tania Frankenstein (Rosalba Neri) převezme po svém otci výzkum, ale nečiní tak roto, aby nějak napravila otcovu reputaci, ale spíše proto, aby svého postaršího milence přenesla do nového, mladého a krásného těla. Přece jen, zdravý duch se musí zachovat. Jenže to by baronovo monstrum nesmělo být stále na svobodě a nechtělo se po nějaké době vrátit zpátky domů.

Monstrum je pěkně hnusné.

Na italském snímku „La figlia di Frankenstein“ je sice fajn, že se tu v roli barona Frankensteina objeví Joseph Cotten, ale nějak moc prostoru nemá. Více ho má krásná Rosalba Neri, která rozhodně dovede na pohled zaujmout. Film je ale spíše jen historické drama, kdy hororové jsou jedině momenty s monstrem. Jasně, v podstatě to navazuje na původní filmovou verzi, ale v tomhle roce už chcete trochu víc, nejen nahou krásku.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (příšery, vědci)


Přidat komentář