La posesión de Emma Evans (2010)

50%
Vůbec ne špatně natočený vymítací film, ale pořád hodně standardní v ději.

La posesión de Emma Evans

Španělsko, 2010, 98 minut

 

Režie: Manuel Carballo

Scénář: David Muñoz

Hrají: Sophie Vavasseur, Stephen Billington, Richard Felix

 

Snímek „La posesión de Emma Evans“ rozhodně není špatně natočený horor, ale nedá se o něm říct ani to, že by skutečně dokázal ohromit. Na to si vybral až příliš ohrané téma, kterému nedává mnoho nového, v podstatě jen jeden prvek, u něhož máte pocit, že nakonec sledování filmu stálo za to, že to mělo alespoň trochu smysl. Ale docela trvá, než se k tomuhle bodu dostanete.

To je Emma.

Když se podíváte na název filmu – „La posesión de Emma Evans“ – je patrné, že se nebude jednat o americkou produkci. Ano, je to pravda, tahle produkce je španělská, i když ze sledování filmu byste to rozhodně nečekali. Tohle je film, který je určený pro americké, případně celkově mezinárodní produkci, protože na něm nic moc španělského opravdu nenajdete.

Emma potřebuje speciální pomoc.

Film je relativně jednoduchý ve svém ději. Je tu jedna rodina, kdy starší dcera dostane najednou zničehonic záchvat. Rodiče se samozřejmě bojí, že je nemocná, ale nakonec se ukáže, že problém bude trochu jinde. V duševní anebo duchovní rovině, to je ještě otázka, jak to vlastně je. Emma (Sophie Vavasseur) ale začíná být nebezpečná, a to nejen mladšímu bratrovi. Vlastně celé rodině.

Emma v sobě něco má.

Pozve se exorcista, ten zkouší Emmě nějakým způsobem pomoct, zjistit, co se jí vlastně stalo a co ji posedlo. Mluví se tam o zkušenějším muži víry, hodně to místy připomíná „Vymítače ďábla“, ale to v podstatě každý podobný film. Filmu „La posesión de Emma Evans“ se musí nechat, že má alespoň chvílemi dobrou atmosféru a v zápletce i ono příjemné překvapení, které oživuje jinak předvídatelnou dějovou kostru.

Emma není v pořádku.

Španělský horor „La posesión de Emma Evans“ je v podstatě celou dobu docela tradiční v tom, co představuje, co nám ukazuje, ale přece jen má alespoň pár dobrých chvilek k tomu, aby to dotáhl na průměr a ne akorát na něco, co je kopií něčeho, co tu máme opravdu už mockrát. A to je fajn, alespoň ta trocha originality fanouška hororového žánru v tomhle případě potěší.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (duchové, satan)


Přidat komentář