Lake Eerie (2016)

40%
Jedno jezero, jeden dům a podivné tajemství.

Lake Eerie

USA, 2016, 104 minut

 

Režie: Chris Majors

Scénář: Meredith Majors

Hrají:

Lance Henriksen (Pop)

Betsy Baker (Eliza)

Meredith Majors (Kate Ryan)

Anne Leigh Cooper (Autumn)

 

Lance Henriksen je sice uveden na prvním místě, ale tohle není film, kde by měl hlavní roli. Nakonec na něj ale dojde a je zde více než pět minut, což kvituji pozitivně, ač ani v tomto případě není jeho postava taková, jakou by si tenhle herec zasloužil. Holt se ale nedá čekat, že bude dostávat pořád zajímavé role i ve svém věku. Není to však důvod k tomu, aby snímek nemohl nabídnout nic jiného.

 Kočička...

Hlavní postavou je Kate Ryan, která si ve svém životě prožila ztrátu, a tak, aby se zotavila, cestuje na venkov, kde by si měla odpočinout. Takhle v poslední době začíná docela dost hororů, protože klid je v hezkém kontrastu s hororem, který může nastat. A měl by nastat, když už jsme v hororovém filmu. Hned první setkání na novém místě mohou vzbudit trochu pochybnosti.

 To je škleb...

Sama Kate si začíná uvědomovat, že všechno není tak v klidu, jak by mělo být. Trápí ji noční můry, které se jí zdají, noční můry, kde ji provází ten, který by měl být mrtvý. Že by v tom bylo něco víc? Že by smrt nebyla všechno? Že tam je ještě něco dál? Anebo je všechno trochu jinak a film se nám snaží ukázat, že měl dobrý scénář a dovede diváka svým průběhem překvapit?

 Kamarádky?

V podstatě celou dobu čekáte na to, co ze snímku „Lake Eerie“ vyleze. To čekání se sem tam ozvláštněno nějakou docela zajímavou hororovou scénou, což je v podstatě vždy sen, který se zdá hlavní hrdince. V tomhle ohledu se najde něco, co by vás mohlo potěšit. Triky nejsou přehnané, ale ty děsivé scény docela zabírají. Jenže pak zase naskočí scény přes den, které jsou nudným čekáním.

Lance se nakonec objeví. 

Finále snímku „Lake Earie“ není nijak velké, možná je zde nějaké lehké překvapení, možná se ukáže, že scénář má hlavu a patu, ale tohle je prostě film, který vás nedovede rozhodit, nedovede vás upoutat, nedovede vás skutečně pořádně zaujmout, protože ta gradace je hodně slabá. Nečeká na vás zážitek, který byste si měli dlouho pamatovat, ale prostě jen klasická současná hororová limonáda.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (mysteriózní)


Přidat komentář