Lake Placid vs. Anaconda (2015)

40%
Jedno monstrum je málo, potřeba jsou dvě.

Lake Placid vs. Anaconda

USA, 2015, 92 minut

 

Režie: A. B. Stone

Scénář: Berkeley Anderson

Hrají:

Corin Nemec (Tull)

Yancy Butler (Reba)

Skye Lourie (Bethany)

Robert Englund (Jim Bickerman)

 

I když za sebou máme snímek „Lake Placid: The Last Chapter“, tak jsme se přece jenom ještě k jezeru vrátili, ale není to jen tak obyčejný návrat. Tohle je návrat ve velkém (mluvím o velikosti a počtu monster, nikoli o kvalitě), návrat, který se zaměřuje na to, že Lake Placid už není nebezpečné jenom díky krokoušům, ale také proto, že se zde objevuje nějaký ten velký had. Jak už název tohoto snímku napovídá, bude to anakonda.

 To jsou výrazy!

Nevím, jestli se dá přímo mluvit o tom, že tohle je crossover, ale vlastně asi ano. „Lake Placid“ je celkem rozsáhlá hororová série a „Anakonda“ už má na svém kontě také nějaký ten film. Jak je dát dohromady? No, celkem jednoduše. Máme tu „vědecký“ tým, který se snaží o to, aby vytvořil speciálního mutanta, který v sobě bude mít geny jak obrovského krokodýla, tak obrovské anakondy.

 A ještě jednou!

Asi je celkem logické, že se něco posere a že obrovská zvířata nezůstanou jen tak v klídku sedět, ale budou chtít zabíjet. No a pak už jde jenom o to, jestli se místní šerifka Reba – tu možná budete znát z předchozího dění v Lake Placid – dokáže vypořádat nejen s plazy, kteří mají rozměry opravdu nad rámec toho, co příroda vytvořila, ale také s šílenou vědkyní, která chce svoje zmutované děťátko zpátky.

 Hnusná digitální monstra.

Aby toho nebylo málo, tak tu máme ještě specialistu v podání Corina Nemeca, který se snaží nejen pomoct šerifce, ale také zachránit svou dceru, která se spolu se sesterstvem dostala na místo, kde by teď rozhodně být neměla. Prostě survival s minimem prostředků a špatnými digitálními efekty, které jsou pro jistotu použity i pro střelbu. Vypadá to hrozně, ale od série se moc víc čekat nedalo.

 Englund v další blbé roli.

„Lake Placid vs. Anaconda“ nezachrání ani nějaký sem tam celkem povedený vtip, protože tohle je béčko, které se nebere vážně. I tak je to ale zlé a místy tak klišovité, až se z toho budete ošívat. Herci si jedou svůj standard a jsou snesitelní, příběh je však vyčpělý a nemá v sobě nic. Sem tam se ale i nějaký ten trik povede, třeba jako na konci. Nahota nechybí, takže nakonec slabý podprůměr.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (béčka, zvířata)


Přidat komentář