Land of Smiles (2017)

10%
V Thajsku se postavy moc usmívat nebudou.

Land of Smiles

USA, Rakousko, Thajsko, 2017, 90 minut

 

Režie: Bradley Stryker

Scénář: Bradley Stryker

Hrají:

Alexandra Turshen (Abby)

Keenan Henson (Ben)

Caitlin Stryker (Jewel)

Bradley Stryker (Dale)

 

„Země úsměvů“, jak by se snímek jmenoval, kdyby se nějakým zázrakem dostal i do české distribuce a pokud by se zvolil přesný překlad, odkazuje na Thajsko. Zemi se takto přezdívá, asi proto, že se zde místní na všechny turisty usmívají, možná proto, že jim tu turisti nechávají tolik peněz, anebo že jim sexuální turisti przní jejich dcery, syny a ladyboye. Tvůrci filmu „Land of Smiles“ vzali přezdívku pro zemi trochu z jiného konce.

Tady jsou ještě kamarádky.

Když už je Thajsko země úsměvů, proč to nenavléknout tak, že se zde usmívají nejen místní, ale třeba i klauni. Hm, že to je takové trochu kostrbaté? Ano, trochu ano, ale to ještě není nic proti tomu, co se tady scenáristovi (a také režisérovi a herci) Bradleymu Strykerovi podařilo vymyslet. Očividně se zhlédl ve found footage/mockumentary filmech a rozhodl se jeden vlastní natočit.

Penny už je ale ve srabu.

Abby se trochu porafala se svojí kamarádkou Penny, když jí řekla, že s ní do Thajska nepojede a raději bude se svým přítelem. Penny tedy odjela sama, jenže to Abby zjistila, že její přítel jí není moc věrný a doma si to zatím rozdává s prsatější holkou, což je asi ten hlavní důvod, proč Abby podvádí. Ale jejich vztah je podružný, je důležité, aby se Abby vydala za Penny do Thajska a objevovala jeho krásy. A taky našla Penny a usmířila se s ní.

Abby si ale Thajsko užívá.

Asi je celkem jasné, že výlet nebude probíhat tak, jak si plánovala. Sice se seznámí s celkem zajímavými lidmi – z jejího pohledu, z pohledu diváka jsou to kreténi, kteří jsou postupně otravnější a otravnější – ale pak se jí do rukou dostane video. V něm je Penny přivázaná k židli a někdo v klaunském kostýmu sděluje svoje požadavky. Že by se Penny mstila, jak s ní Abby vyjebala? Anebo je tohle všechno vážně.

A Penny je na tom pořád dost bledě.

Popravdě mi bylo celkem jedno, jak to s postavami filmu „Land of Smiles“ dopadne. Jako kdyby se tvůrcům nepodařilo přijít ani s jednou, která by vás dokázala zaujmout a kvůli které byste chtěli snímek dokoukat. Nečeká vás ani nijak velké překvapení. A co si budeme povídat, klauni tady působí samoúčelně a vlastně i nepatřičně. Tohle se nepovedlo, což je vzhledem k zajímavému prostředí tragické.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (vrazi, found footage)


Přidat komentář