Last Girl Standing (2015)

30%
Kdo je ta holka, která jako poslední zůstala naživu?

Last Girl Standing

USA, 2015, 91 minut

 

Režie: Benjamin R. Moody

Scénář: Benjamin R. Moody

Hrají:

Akasha Villalobos (Camryn)

Danielle Evon Ploeger (Danielle)

Brian Villalobos (Nick)

Jason Vines (Hunter)

 

Zůstala poslední dívka. Doslova, protože došlo k masakru, při kterém zemřelo dost lidí, ale jedna žena se z toho dostala živá. Proč? Asi proto, že měla štěstí. Anebo proto, aby se mohl natočit film, který by něco řekl na svém konci. A přesně takovým filmem je „Last Girl Standing“, kde jedna dívka přežila a po pěti letech se snaží stále nějak zapadnout do soplečnosti.

Kdo z nich přežije?

Camryn (Akasha Villalobos) poznáváme více ve chvíli, kdy pracuje v jedné prádelně a čistírně oblečení. Takové ty podniky, kde vám vyperou to, co doma sami nezvládnete anebo nechcete, aby manželka viděla, co potřebujete vyprat – ohledně tohohle je zde jedna výborná scéna, která bohužel v rámci filmu skoro nemá význam, což je škoda, protože je to jedna z nejlepších scén, které zde jsou.

Z čeho má strach?

Camryn není zrovna v pohodě holka, docela se sraní, tak proto si vybrala práci, kde se nemusí tolik setkávat s lidmi, ale prostě jim jenom čistí jejich hadry. Ale do práce přichází nový chlapík, kterému se Camryn očividně líbí a on nechce, aby jen seděla v koutě, chce ji trochu vytáhnout mezi lidi. Bohužel se to děje ve chvíli, kdy Camryn dohání její vlastní minulost – vrah, který povraždil všechny, jen ji nechal žít.

Má trochu špinavé oblečení.

Vrah se vrací a pronásleduje Camryn. Jenže nikdo jiný ho zatím neviděl, i když by měl. Camryn z toho začíná být trochu špatná, ale skoro to vypadá, že její nový kamarád jí pomůže se z toho dostat. Jenže celá hodina a půl filmu vede jednoduše k tomu, že se dočkáte konce, který prostě musí přijít, neboť ho na vás film celou dobu v podstatě křičí. A ano, horor je až tak v posledních pěti minutách.

Ne, ona má vlastně jiné problémy.

Snímek „Last Girl Standing“ nám chce tvrdit, že ta hodina a půl, kterou sledujeme, je opodstatněná, ale ve skutečnosti se ukáže, že zase tak velký význam nemá. Snímek by to samé dovedl říct v mnohem kratším čase a bez těch zbytečných berliček zdlouhavého představování postav a celkově pomalého tempa, které chce tvrdit, že ve filmu je něco víc. Nakonec není.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář