Last of the Living (2009)

20%
Někdy jsou ty zombie komedie docela sranda, v jiných případech je to slabší.

Last of the Living

Nový Zéland, 2009, 88 minut

 

Režie: Logan McMillan

Scénář: Logan McMillan

Hrají:

Morgan Williams (Morgan)

Robert Faith (Johnny)

Ashleigh Southam (Ash)

Emily Paddon-Brown (Stef)

 

Už jsem docela dlouho neviděl nějakou zombie komedii, myslím, že tou poslední bylo „Mrtví a neklidní“. Docela jsem byl zvědavý na to, jak se dařilo tvůrcům s filmem „Last of the Living“ hlavně, když jsem zjistil, že se jedná o film z novozélandské produkce. Neubránil jsem se naději, že možná někdo jde ve stopách Petera Jacksona a pokusí se o zábavnou, drsnou komedii.

 Teď to začne být zajímavé.

U toho také zůstali. Tvůrci se skutečně pokusil, ale bohužel to nevyšlo. Je patrné, že je zde snaha o komickou složku a snaha o to, aby to bylo zábavné, stejně jako je zde snaha o nějaké ty vážné momenty, ale nefunguje zde ani jedno. Směs je nesmírně nevyvážená, což snímku velmi ubližuje. Vtipné scény nejsou dostatečně vtipné, pokus o vážnější moment pak vyznívá spíš do prázdna.

 Kdo pustí koho.

Příběh je celkem standardní, alespoň na poměry zombie žánru. Trojice přátel zatím přežívá zombie apokalypsu a jsou docela spokojení. Když se ale setkají s mladou ženou, která jim tvrdí, že je možné, aby se našel lék, který by mohl zombie vyléčit, spojí se s ní a skutečně se jí snaží v tomto nelehkém úkolu pomoct. Jde jen o to, aby získali nějaké vzorky nemrtvých, které by se daly použít, a potom hurá do laboratoře, kde na tom budou pracovat. Asi je jasné, že ne všechno bude tak jednoduché, jak by bylo třeba.

 Výborná halloweenská maska.

Snímek je do jisté míry akční, ale přitom není vůbec napínavý. Sem tam je vám naprosto jedno, co se stane a zda některý z hrdinů přežije, nebo ne. Charaktery jsou nějak napsané, ale díky tomu, že vás to vlastně ani moc nezajímá, nebudete si k nim vytvářet nějaká zásadní pouta. Film tak jen prolétnete a budete rádi, že skončí, protože ani v tom závěru není nic, co by vás mělo jakkoli naplnit.

 S touhle partou se nemáte čeho bát.

Když už jsem na začátku hledal srovnání s Peterem Jacksonem, tak ono zde v podstatě není. Tvůrci nenašli jeho lehkost a už vůbec ne potřebný smysl pro humor. Právě neschopnost natočit skutečně zábavnou scénu, tomu nejvíc ubližuje. A pokud zombie komedie nefunguje jako komedie, je tu docela problém. Mohla by to zachránit zombie složka, ale ta je neskutečně obyčejná, bez nápadu. Prostě jen další film, kde jsou zombie více méně v hlavní roli, ale to je tak všechno.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (zombie, survival, komedie)


Přidat komentář