Lemon Tree Passage (2013)

20%
Přežít v Austrálii je očividně velmi náročné. Stejně jako zvládnout tenhle film.

Lemon Tree Passage

Austrálie, 2013, 84 minut

 

Režie: David Campbell

Scénář: Erica Brien a David Campbell

Hrají:

Jessica Tovey (Maya)

Nicholas Gunn (Sam)

Pippa Black (Amelia)

Tim Phillipps (Geordie)

 

Městské legendy, nebo v tomhle případě spíše krajinné legendy, jsou zajímavým tématem pro horor. Vypráví se nějaký příběh, který je podle všeho jen mýtem, ale samozřejmě se očekává, že dojde k jeho naplnění. Pravidla jsou poměrně jasně daná a je snadné do nich zapadnout. Chce to prostě nějakou temnou, nejlépe mysteriózní historku, která se vztahuje k určitému místu. Tohle splnit je jednoduché. Co je ale ještě důležitější, to je skutečnost, že ta historka musí zaujmout.

 Městské legendy se musejí vyprávět v noci.

Pokud by legenda nezaujala, je to problém, a všechno, co sledujete, je prostě jen zbytečná báchorka, která je o ničem. Příběh musí upoutat pozornost. A tak si Australané řekli, že vezmou dvojici místních a tříčlennou skupinu Američanů a budou legendu vyprávět prostřednictvím nich. Nějaké poznávání odlišných kultur tady ale nehledejte, prostě jen dvě skupiny mladých, které na sebe náhodou „vtipně“ narazily a společně si mají prožít menší martyrium.

 Na silnici to bude nebezpečné.

A nyní k legendě. Na jedné silnici se traduje příběh o motorkáři, který vyzývá ty, co jedou příliš rychle, aby zpomalili. A pokud neposlechnou, stane se něco zlého. Není to nic převratného, ale stavět se na tom dá. Scenáristické duo Erica Brien a David Campbell na tomhle základu ale nevystavěli v podstatě nic, prostě jenom příběh o tom, jak se pětice trápí a jak je jí ubližováno.

 Už křičí.

„Lemon Tree Passage“ – to je mimochodem to místo, kde by měl motorkář jezdit – se stává filmem, který má nějaké surrealistické scény, aby byl umocněn zážitek, který je jinak velmi slabý. Prostě se jen hraje na to, že dění bude strašně tajemné, strašně překvapivé a že zde budou osudy, které jsou kruté. Nic z toho ale není poskládáno do takové mozaiky, která by měla šťávu, která by vás dokázala strhnout.

 Tenhle už nekřičí.

Po nějaké době snímek „Lemon Tree Passage“ přestává dávat scenáristicky smysl a nebaví. Prostě je to jen další film, který se snaží o děsivou atmosféru, a to hlavně rychlým střihem a kvílením postav. Není to vůbec ono a vy se většinu doby budete nudit. Nejsou zde vlastně vůbec hororové momenty, všechno je tak nějak nezáživné a vlastně o ničem. Na legendu rychle zapomenete, stejně jako na to, že jste tenhle snímek viděli.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (béčka, survival)


Přidat komentář