Leprechaun: Back 2 tha Hood (2003)

40%
Leprikón je podruhé mezi černochy.

Leprechaun: Back 2 tha Hood

USA, 2003, 87 minut

 

Režie: Steven Ayromlooi

Scénář: Steven Ayromlooi podle postav Marka Jonese

Hrají:

Warwick Davis (Leprechaun)

Tangi Miller (Emily Woodrow)

Laz Alonso (Rory)

Page Kennedy (Jamie Davis)

 

V mém případě šestý díl – a škoda, že ne poslední – rozhodně neznamenal nijak zásadní kvalitativní vzestup a příliš jsem se u filmu nebavil. „Leprechaun: Back 2 tha Hood“ je v podstatě neustálé opakování toho, co nám prezentovaly předchozí filmy, jen s tím rozdílem, že tady je to opět trikově docela dobré a film se snaží o to, aby měl dějově nějaký smysluplný vývoj.

 Myslí si, že na skřeta vyzrají.

Příběh šestého filmu je celkem jednoduchý, ale v tomhle směru účinný. Vychází z klasické pověsti o leprikónech, tedy o tom, že jsou strážci pokladu a že zrovna netouží po tom, aby se tenhle poklad někde zatoulal. A tak někteří třeba i sem tam vezmou spravedlnost do svých rukou, respektive svou ješitnost, a rozhodnou se, že poklad musí být zase pohromadě, a to za každou cenu.

 Hlavně řekněte, že je to kouzelný skřítek.

Vzhledem k názvu „Leprechaun: Back 2 tha Hood“ je jasné, že se děj zase bude odehrávat mezi Afro-Američany, abych byl korektní, protože ani mezi sebou si neříkají negře, ale říkají si ninjo, protože to zrovna letí. Jo, musí se uznat, že sem tam je snímek i docela vtipný, na druhou stranu pak překvapí i tím, že je místy docela drsný a vlastně by se dalo říct, že i hororově chvílemi docela funguje.

 I na magii dojde.

Myslím si však, že už je to pošesté prostě moc ohraná písnička, která nic moc nového přinést nemohla. A také nepřinesla. Je to prostě tak nějak tradiční díl v celé sérii, na kterém je trochu vidět lehké zlepšení oproti třeba čtvrtému dílu ve vesmíru, ale není to zlepšení takové, z kterého bych nějak moc ulítával. Je to prostě jenom další film do počtu, který nic moc nemění.

 V soubojích jeden na jednoho je nebezpečný.

„Leprechaun: Back 2 tha Hood“ je opět primárně přehlídkou Warwicka Davise, který na sebe naposledy vzal masku a udělal ze sebe zabijáckého skřeta. V tomhle díle dostane na frak i on sám, ale je to pořád hlavně leprikón, kdo rozdává smrt. Film má hlavu a patu, snaží se být zábavný, snaží se děsit, ale v rámci série už je to prostě ohrané a přijde mi, že to jen přešlapuje na místě.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, béčka, komedie)


Přidat komentář