Leprechaun in the Hood (2000)

40%
Skřet se podíval mezi rappery.

Leprechaun in the Hood

USA, 2000, 90 minut

 

Režie: Rob Spera

Scénář: William Wells, Alan Reynolds, Rob Spera, Doug Hall a Jon Huffman podle postav Marka Jonese

Hrají:

Warwick Davis (Leprechaun)

Ice-T (Mack Daddy)

Anthony Montgomery (Postmaster P.)

Rashaan Nall (Stray Bullet)

 

Když už nevíte co by a podívali jste se do Las Vegas, pak následovalo dobrodružství ve vesmíru, je jasné, kam se vydat příště. Ano, je to samozřejmě sousedství, v podstatě černošské ghetto, kde vás jeden gangsta nachytá na švestkách a vy se stanete jeho talismanem. A asi je potřeba a dodat, že jste malým protivným trpaslíkem, který má ale docela velkou moc a vždy čeká na svou příležitost.

 Pohyby už by šly.

Mack Daddy (Ice-T) měl to štěstí – anebo spíše smůlu – že se mu podařilo zajmout leprikóna, který mu tak plní jeho přání a Mack Daddy je v ghettu velký borec. Je bohatý, rozhoduje o tom, jaký rapper si vydá album, a tak podobně. A právě v tomhle jede i trojice hlavních postav, mladí rappeři, kteří by chtěli u Mack Daddyho vydat svůj debut. Rapovat trochu umí, ale Mack Daddy o tom přesvědčen není.

 Zelená k zelené.

Trojice se snadno nevzdává, a jelikož potřebuje peníze, je schopna pro to udělat skoro cokoli. A tak se vloupají k Mack Daddymu, který má peněz jako šlupek. Kromě toho, že Macka pořádně naserou, podaří se jim ještě jedna věc – osvobodí skřeta. A to je skutečně problém pro všechny zúčastněné. Je fajn, že se do děje dostává ještě nový prvek, kouzelná píšťalka, ale ta snímek nezachrání.

 Hlavně zapadnout.

„Leprechaun in the Hood“ jede v nastoleném stylu a nejedná se o něco, co by mělo diváka nějak moc vytrhnout. Je tu humor, jsou zde postavy, které jsou skutečně debilní, ale není to podáno v takovém stylu, aby se divák smál celou dobu a aby se celou dobu bavil. Jednoduše je to film, který navazuje na předchozí díly, hlavně na třetí, ale to navázání není až tak důležité. Divákům se dává hlavně leprikón v podání Warwicka Davise a to podle všeho musí stačit.

 Leprikón vs Ice-T.

„Leprechaun in the Hood“ má ještě jeden problém – masky, kromě té skřetovy, zde nejsou už tak dobré, nebo možná tak časté jako v předchozích filmech. Je to na triky docela skoupé, i když díra v břiše zachraňuje alespoň něco. Jinak je film kvalitativně spíše roven čtvrtému dílu, není to až tak zábavné, jak by chtělo, i když finální rapující scéna je docela dobrá, škoda, že je v podstatě titulková.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, béčka, komedie)


Přidat komentář