Leprechaun: Origins (2014)

20%
Možná jsem sérii neměl začínat posledním natočeným filmem.

Leprechaun: Origins

USA, 2014, 90 minut

 

Režie: Zach Lipovsky

Scénář: Harris Wilkinson

Hrají:

Dylan Postl (Leprechaun)

Stephanie Bennett (Sophie)

Andrew Dunbar (Ben)

Melissa Roxburgh (Jeni)

 

Série „Leprechaun“ šla celou dobu tak nějak mimo mě, ale rozhodl jsem se, že jí dám šanci. A proč ne zrovna snímkem „Leprechaun: Origins“? Je to sice snímek v sérii nejnovější, ale přece jen by se mělo jednat o kořeny, tak proč nezjistit, jak to celé začalo a pak se podívat na ostatní filmy, které tomuto předcházely? No, nejspíš proto, že tohle je hodně špatný film, který se o sérii jen lehce opírá.

 Leprikón v plné kráse.

V podstatě by bylo jedno, kdyby se jednalo o film z jiné série, protože smyslem je prezentovat jedno monstrum, které bude napadat mladé lidi. Tohle je skutečně něco, co je velmi klišovité a velmi nenápadité. Není zde nic navíc, a kdyby se tam nedalo slovo „Leprechaun“, které se ve filmu párkrát zopakuje, tak je vlastně úplně jedno, že to k této sérii patří. Ale jasně, abych tvůrcům nekřivdil, odehrává se film údajně v Irsku.

 Mladí a v problémech.

Americký film, který se odehrává v Irsku, se natáčel na kanadském venkově. Ano, ta iluze je dokonalá. Ne, vlastně není, protože vás tak nějak hned napadne, že tohle Irsko je prostě divné. Ale to nevadí, protože jde stejně o to, že tady umře pár Američanů, a tak nezáleží na tom, kde k tomu dojde. Jen ta atmosféra celé série se docela dobře podkopává. Ale to už dělá samotný scénář.

 Tma je ještě dobrá.

Příběh je prostě klasický s tím, že mladí Američané jsou dvěma muži doprovázeni na venkov, kde mají přebývat. Jenže zjistí, že v domě, kde byli ubytováni, není něco v pořádku. Tedy kromě toho, že jsou tam zamčeni. Pak už začíná nudné vyvražďování, které je kořeněno jen tím, že je zde docela povedené gore, i když k němu nedochází zase v tolika záběrech. A sem tam dokonce uvidíte i to, co zabíjí.

 Pravá podoba?

Snímek „Leprechaun: Origins“ rozhodně nepatří k těm, jež by měly oživovat sérii, která pro některé už zapadla. Je to snímek, který je tragicky nudný a nezajímavý ve svém provedení, není zde nic, čím by vám měla série učarovat a proč byste jí měli věnovat svůj čas. Jestli jsou i starší filmy podobné, je celkem zarážející, že došlo až na sedmý díl, na druhou stranu v hororu není nic nemožného.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (slasher, příšery, béčka)


Přidat komentář