Let Her Out (2016)

50%
Otázka, jestli jí pustí ven, nebo ne, je tu celkem důležitá.

Let Her Out

Kanada, 2016, 89 minut

 

Režie: Cody Calahan

Scénář: Cody Calahan a Adam Seybold

Hrají:

Alanna LeVierge (Helen)

Nina Kiri (Molly)

Adam Christie (Ed)

Kate Fenton (Dr. Headly)

 

Když chce něco ven, tak se tam chce dostat za každou cenu. Alespoň tak to vypadá ve snímku „Let Her Out“, kdy ten název napovídá celkem dost, alespoň v tom smyslu, že to, co se chce dostat ven, je něco ženského rodu. Že by to bylo miminko ženského pohlaví? Anebo démonka či něco podobného? Anebo je všechno úplně jinak a snímek na nás hraje nejasnou mysteriózní hru?

Už jí pustila ven?

Ta mysteriózní hra zde trochu je, ale nečekejte vyloženě něco, co má konec, jež vám vyrazí dech. To zase ne. Spíše je to na začátku ten pocit, kdy hlavní hrdinka neví, co se s ní vlastně děje, a pořádně to neví ani divák. Musí tak postupně odhalit, kde je zakopaný pes, i když i v tomhle ohledu toho název filmu prozradí docela dost. Jako kdyby to bylo něco, co je vevnitř.

Asi ještě ne.

Hlavní postavou snímku „Let Her Out“ je Helen (Alanna LeVierge), která se vzpamatovává z velmi nepříjemné nehody. Samotná rekonvalescence by nebyla až takový problém, problém je spíš to, že se s Helen dějí divné věci a ona sama pořádně netuší, co to je. Na těle se jí objevují rány a ona neví, kde se vzaly, protože si neublížila. Má výpadky paměti, divně se chová.

Že by teď?

Jasně, něco je s ní v nepořádku. Anebo je v nepořádku něco v ní. Snímek „Let Her Out“ není vyloženě originální, ale musí se nechat, že se alespoň snaží o to, aby se bylo na co koukat. Tedy v tom hororovém smyslu. Jsou zde scény, které jsou skutečně nepříjemné, a to už od samotného začátku. Je zde krev, je zde hnus, ale přitom je to vše jen spojené s lidským tělem, nic vyloženě absurdního.

No, minimálně z ní něco vyteklo.

Americký horor „Let Her Out“ je silný v tom, že dovede nabídnout nepříjemné scény, od kterých se možná někteří diváci budou odvracet. To s atmosférou nejistoty z úvodu vytváří celkem silný mix, jenž diváka přiková a možná nepustí až do konce. Konec není silnou stránkou filmu, ale jeho průběh dovede potěšit. Tady potěší hororového fanouška, jinak i celkem zhnusí.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář