Let's Be Evil (2016)

40%
Že by v hi-tech brýlích bylo něco zlého?

Let's Be Evil

Velká Británie, 2016, 82 minut

 

Režie: Martin Owen

Scénář: Elizabeth Morris, Martin Owen a Jonathan Willis

Hrají:

Isabelle Allen (Cassandra)

Jamie Bernadette (Arial)

Kara Tointon (Tiggs)

Elliot James Langridge (Darby)

 

Celý snímek „Let's Be Evil“ vypadá tak, že někdo natáčel v místnostech, kde se hraje laser tag, a to ještě s tím, že zůstalo zapnuté to divné osvětlení, které tam mají. Promítá se to na tom, jaké barvy jsou ve filmu použity, respektive jaké spektrum. Celé je to dozelena, dočervena nebo dofialova. Vizuální stránka tím docela dokáže zaujmout, což je docela fajn. Dějově to až tak silné není.

Vizuálně zajímavé.

Britský film „Let's Be Evil“ je sice označován za horor, ale spíš bych řekl, že se jedná o sci-fi thriller, a to na první místě. Toho hororového zde zase tolik není, projevuje se to především v tom, že je zde atmosféra, která je ale dána především uzavřenými temnými chodbami, klaustrofobním prostředím a celkově nejistotou z toho, co se stane. Skutečný horor ale divák asi nebude prožívat.

Dost často se díváme brýlemi postav.

Hlavní postavou filmu je Jenny (Elizabeth Morris), na první pohled celkem obyčejná dospívající dívka, která by se ale mohla dostat do speciálního institutu, kde jsou děti zavřené ve sklepních místnostech, mají nasazené brýle a komunikují s programem, který se jmenuje Arial. Ten jim pomáhá s výukou, provází je chodbami a zajišťuje, že všechno funguje. Díky ní je možné vytvářet virtuální realitu.

Jak říkám, dost často.

Institut pro geniální děti rozhodně nevypadá nějak zajímavě, ale je jasné, že bylo jednodušší jej narvat někam do podzemí než na oči lidem. A to i z finančních důvodů při tvorbě filmu. To se dá celkem pominout, protože film tím vyloženě neztrácí, ale to, že se něco pokazí, je celkem jasné od začátku. A pokazí se to. Když je do toho zapletená umělá inteligence, je jasné, že se musí něco podělat.

A barevné je to pořád.

Ve filmu „Let's Be Evil“ nenajdete nic, co by vás dokázalo vyloženě překvapit, není zde nic, co by vás ohromilo, protože dějově je to docela průhledné, v napínavých scénách se hraje hlavně na temnotu a podivné zbarvení, ale celkově to prostě nefunguje nijak skvěle. Jako kdybyste něco podobného už viděli, jenom v lepší podobě, s povedenými triky a lepším tahem na bránu.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vrazi, děti)


Přidat komentář