Lightning Strikes (2009)

30%
Bulharská produkce a v hlavní roli Kevin Sorbo. Vlastně to není tak špatné jak to může znít.

Lightning Strikes

Bulharsko, 2009, 90 minut

 

Režie: Gary Jones

Scénář: Gary Jones

Hrají:

Kevin Sorbo (Šerif Bradley)

David Schofield (Donovan)

Annabel Wright (Nancy)

Robyn Addison (Angel)

 

Kevin Sorbo pro mě asi navždy zůstane Herculem. To je tak, když vyrůstáte zrovna v době, kdy podobné seriály běží v televizi. Dnes už bych se na seriál asi nedíval, ale součást mého dospívání to prostě byla. Po Herculovi se Kevin Sorbo už moc neuplatnil, tedy alespoň ne v nějaké áčkové produkci, točí dál spíše pro televizi, případně béčkové filmy, které k němu celkem sedí. Poslední dobou se dal i na filmy křesťanské.

Zlý muž.

Snímek „Lightning Strikes“ je ukázkou toho, že skutečně zůstal především u televizní tvorby, protože film byl natočen pro televizi, navíc za bulharské peníze. Ale rozhodně nezapomněl na to, jak by měl hrát správné chlapy, protože on snad ani nic jiného neumí. Až je to otravné se na to pořád dokola dívat. Ale pokud vám to nebude vadit, Kevin Sorbo vás tu rozhodně nezklame.

Malá kancelář.

Třeba vás nezklame ani příběh, který se vůbec špatně nerozjíždí. Jako kdyby do malého městečka něco přicházelo s bouřkou. A je to něco hodně zlého. Jakmile uhodí blesk, je docela pravděpodobné, že pokud jste v jeho blízkosti, docela špatně to pro vás skončí. Jako že hodně špatně. Snímek není vyloženě explicitní, ale ani se nedá říct, že byste tu na něco hnusného vůbec nenarazili.

Kevin Sorbo.

Kevin Sorbo je pak šerifem tohoto městečka, kde dochází k velmi nemilým událostem a měl by to být on, kdo se postará o to, že se záhada okolo úmrtí vyřeší. Film je lehce mysteriózní, lehce se snaží hrát na efekt, ale s tématem nepracuje tak dobře – nejspíš z nedostatku prostředků – takže finále filmu už je celkem smutné a skoro si řeknete, že to za ten čas nestálo.

Divný kluk.

Bulharský snímek „Lightning Strikes“ natočený pro americkou televizi je špatný. Prostě se od něj nedá očekávat moc, co by stálo za vidění. Ale pokud jste naladěni na béčko, které hodně času trápí u postav, jež jsou vám celkem ukradené, pokud vám nevadí, že to není moc explicitní, ale trochu jo, pak se dostanete k filmu, jenž je snesitelný. A pak se vám naprosto vykouří z hlavy.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (příšery, mysteriózní)


Přidat komentář