Like.Share.Follow. (2017)

20%
Ach, ty sociální sítě...

Like.Share.Follow.

USA, 2017, 97 minut

 

Režie: Glenn Gers

Scénář: Glenn Gers

Hrají: Keiynan Lonsdale, Ema Horvath, Abraham Benrubi

 

Sláva je pomíjivá, to je jedna věc, ale ona je sláva také nebezpečná. Přece jen, pokud jste na výsluní, nebo se o vás hodně mluví, jste hodně vidět, můžou si vás všimnout i lidé, jejichž společnost byste si za žádných okolností nepřáli. A přesně o tom je snímek „Like.Share.Follow.“, který si vzal hodně zajímavé téma, bohužel ho zpracovává celkem tragicky.

 Jéé, mám lajk!

Garrett (Keiynan Lonsdale) je hvězda YouTube, i když se přiznám, že nemám tušení proč, ale pravda, takový pocit mám u většiny youtuberů, které jsem měl tu smůlu sledovat. Takže dobře, tomuhle typu předávání informací zase tolik nerozumím, takže raději skončím u toho, že je Garrett hvězdička. A taková hvězdička má fanoušky a fanynky. A mezi nimi se mohou objevit fanatičky.

 Jéé, já taky!

Ano, Garrett má tu smůlu, že už delší dobu komunikuje s jednou ze svých fanynek, je to jen na vzdálenost, nejsou v soukromém kontaktu. Jenže jednoho dne se stane, že se z jednou svou fanynkou vyspí a zjistí, že je to zrovna tahle trochu pošahaná holka, s kterou to na dálku bylo fajn, protože to bylo bezpečné, ale na blízko už to tak příjemné není, protože tady už nejde jen o followery.

 V knihovně.

Jasně, Shell (Ema Horvath) je tak trochu magorka, ale celý film je vlastně o tom, že si mladý týpek nedokáže uhlídat ptáka a strčí ho, kam se mu zlíbí, protože jako že jo, je strašně cool, že je hvězda, která si může zasunout, kam se jí zachce. No, a to se mu nakonec vymstí, protože má na krku pořádnou stalkerku. A jeho život se začíná velmi, ale velmi komplikovat. Co když nebude moc natáčet?!

 To bylo hezké...

Americký snímek „Like.Share.Follow.“ si sice bere docela zajímavé a v současné době aktuální téma, tedy stalking a nebezpečí moderních komunikačních technologií a sociálních sítí, ale podává to tak neskutečně nudným způsobem, že se na to skoro nedá koukat. Hlavní hrdina má být nablýskaný, všechno je vlastně hezké, nikde žádný pořádný hnus. Takhle si film na dané téma prostě nepředstavuju.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (slasher)


Přidat komentář