Lily Grace: A Witch Story (2015)

20%
Takže jak to bylo s tou čarodějnicí?

Lily Grace: A Witch Story

USA, 2015, 84 minut

 

Režie: Wes Miller

Scénář: James Palmer

Hrají: Scott Seegmiller, James Palmer, Greg Travis

 

Při sledování amerického snímku „Lily Grace: A Witch Story“ jsem si chvílemi říkal, jestli nesleduji nějaký divný klip ke country písničce, která je ale pouze instrumentální. Ale to byly jen některé scény. V ostatních už jsem měl jasno v tom, že sleduji celkem nudný horor, který se sice snaží vyprávět nějaký příběh, ale činí tak způsobem, který není zrovna dvakrát divácky záživný.

A už je tam pentagram.

I když se to režisér vlastně všechno snažil zabít svou neschopností, přece jen má snímek „Lily Grace: A Witch Story“ nějaký základní příběh, který se zaměřuje na celkem tradiční premisu, že minulost je něco, co se sice stalo, ale to neznamená, že by nás to nemělo dohnat. To se zde projevuje rovnou ve dvou aspektech, kdy tím prvním je skutečnost, že hlavnímu hrdinovi zemřel otec.

Divný týpek.

Hlavní hrdina se jmenuje Ronald Baker (Scott Seegmiller) a kvůli smrti svého otce se vrací do domu, kde vyrůstal. Skoro by se zdálo, že tohle bude jen film o tom, jak se člověk vyrovnává se smrtí, takže trocha oho truchlení a nostalgie, ale ono je to všechno trochu jinak. Dva muži se v podstatě náhodou a nepravděpodobně dávají dohromady za trochu vyšším cílem – přežít řádění temných sil.

Divná tvář.

Druhým aspektem z minulosti je totiž skutečnost, že zrovna dům, kde se oba muži nacházejí, má jakousi spojitost s čarodějnicí, která se jmenuje Lily Grace. A ta začíná oba muže terorizovat a podle všeho jí jde o to, aby zničila každého, kdo se v nemovitosti zdržuje. Překvapivě ale není příliš schopná a její řádění není nějak moc nápadité anebo natožpak děsivé.

Bude se střílet?

Americký snímek „Lily Grace: A Witch Story“ v mně zanechal nepříjemný pocit, že tohle je něco, co zrovna nepřináší nějaké extra hororové zážitky. Problém není jen v tom, že scénář není dvakrát originální, problém je v tom, jak je to špatně natočeno, jak zde není gradace žádné scény, jak blb se zde nakládá se zvukovou složkou, což celkově působí amatérsky a nepříjemně.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář