Little Monsters (2019)

60%
Když s dětmi jedete na výlet a všechno se pořádně podělá.

Little Monsters

Velká Británie, Austrálie, USA, 2019, 93 minut

 

Režie: Abe Forsythe

Scénář: Abe Forsythe

Hrají: Lupita Nyong'o, Alexander England, Josh Gad

 

Na začátku to skoro vypadá, že ta malá monstra z názvu filmu budou děti. A ono to s nimi někdy skutečně je náročné, někdy máte pocit, že jsou to opravdu převlečení Ďáblové. Však pokud máte děti nejspíš to budete znát, nejspíš jste zažili moment, kdy jste si říkali, jak je možné, že tohle může být vaše dítě, co jste provedli, že vás za vaše chování někdo takhle trestá.

A jéje.

Ale ne, tenhle dlouhý úvod tu je jen proto, abych tuhle myšlenku popřel, i když i ve filmu „Little Monsters“ jsou scény, kdy by bylo lepší, pokud by tam vůbec nebyly. Přece jen dokážou docela pořádně zkomplikovat situaci. Zvlášť když sama situace už je tak komplikovaná, že se jejich učitelka hodně bojí o to, aby všichni vůbec přežili. A jak je to vlastně možné?

Drsná holka.

Slečna Caroline (Lupita Nyong’o) je učitelkou malých dětí. Má k nim hezký vztah a zrovna je chce vzít na výlet do zábavního parku. Jenže jedna z rodičů zrovna odřekne svou účast, ale naštěstí je tu problémový Dave (Alexander England), který je strýcem jednoho z jejích dětí a zrovna chlapce vedl do školky. Slečna Caroline se mu líbí, a tak se hned nabídne, že na výletě pomůže.

Dobývají se na ně.

Jenže to nikdo z nich netuší, že se z jejich výletu stane zombie survival, protože z nedaleké vojenské základy uprchnou nemrtví. A tak je to klasický příběh o tom, jak se blbec napraví, všechno zachrání a děti nakonec přežijí. Jasně, je to trochu tuctové, ale nic to nemění na tom, že je to kvalitně natočené, je to pořádně hnusné a krvavé a je to divácky docela vděčné a zábavné.

Ale s ní jsou děti v bezpečí.

Britsko-australský snímek „Little Monsters“ je příjemnou ukázkou toho, jak je možné natočit horor, který bude určen většinovému publiku, je to horor, který je tedy spíše komedií, ale pořád jsou tam docela vypjaté scény. K tomu jsou postavy, jež je snadné si zamilovat, hlavně tedy slečna Caroline, no a samozřejmě zápletka, která nenechá žádné dítě ani náhodou zemřít. Co víc byste chtěli?

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (zombie, komedie)


Přidat komentář