Loď duchů (2002)

40%
Podívejte se na první scénu filmu "Loď duchů" a pak ho klidně můžete vypnout.

Loď duchů

Ghost Ship

USA, Austrálie, 2002, 91 minut

 

Režie: Steve Beck

Scénář: Mark Hanlon a John Pogue

Hrají:

Gabriel Byrne (Murphy)

Julianna Margulies (Epps)

Ron Eldard (Dodge)

Desmond Harrington (Ferriman)

 

Nedávno jsem byl požádán o to, abych do elektronického magazínu „Howard“ přispěl tím, že vyberu tři scény vražd – těch filmových nebo jiných, které jsou součástí uměleckých děl – jež patří k mým oblíbeným. Nevěděl jsem si z otázkou rady, protože jsem o vraždách ve filmech takhle nikdy nepřemýšlel, ale pak mě nakopla přítelkyně, která si vzpomněla právě na snímek „Loď duchů“.

 Válečná porada.

Co si budeme povídat, tohle není snímek, který by celkově nějak vynikal. Ale na začátek je zde scéna, která s vámi prostě dovede zamávat. Je to v podstatě scéna jediná, i když ono prohlédnutí a vysvětlení má také docela dobrý efekt. Ale právě to hromadné zabíjená se skutečně vryje do paměti. A stačilo k tomu jen několik desítek tančících lidí a jedno pořádně silné ocelové lano, které se prožene parketem.

 Co s ní asi bude?

Po skvělé úvodní scéně se setkáváme s hlavními postavami tohoto filmu. Jedná se o skupinu, která se plaví na lodi a sbírá, to co moře vyhodí. Vypadá to, že na ně čeká pořádný balík, protože si je najal chlapík, který našel loď, jež se už dlouho postrádá. Několik desítek let, abych byl trochu přesnější. Od začátku je však jasné, že loď bude pro všechny prokletím a budou mít co dělat, aby nalodění přežili.

 Tomu se říká vděk.

„Loď duchů“ bohužel od této fáze už nijak nevyniká a děsivé scény nejsou příliš dobře natočeny. Chybí zde skutečné napětí, a tak se film mění akorát v čekání na to, jak to vlastně celé bylo a proč se na lodi objevují lidé, kteří by již měli být mrtví. Pravdu se samozřejmě dovíte, to by vám film nezůstal dlužen, ale ve finální scéně už je to tak přeplácané, že vás to skoro až otráví.

 Nemám něco na ksichtě?

V případě, že se na „Loď duchů“ chcete podívat, doporučuji hlavně onu úvodní scénu, která je velmi dobře natočená, jsou zde parádní kontrasty a výborné finále. Zbytek už ale rozhodně nedostojí očekáváním a je to jen natahované hledání pokladu, kde se vyskytuje jeden šílenec. Navíc to má jen mysteriózní, až fantaskní prvky. Postavy nejsou nijak povedené, jsou tak nějak očekávané podle toho, že se většina dění odehrává na lodi.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (duchové, gore)


Přidat komentář