Resident Evil: Odveta (2012)

60%
"Resident Evil" popáté a pořád v takové kvalitě, aby se na něj klidně zašlo do kina bez obav, že to dopadne naprosto příšerně.

 

Resident Evil: Odveta

Resident Evil: Retribution

Německo, Kanada, 2012, 96 minut

 

Režie: Paul W. S. Anderson

Scénář: Paul W. S. Anderson

Hrají:

Milla Jovovich (Alice)

Sienna Guillory (Jill Valentine)

Michelle Rodriguez (Rain)

Aryana Engineer (Becky)

 

Myslel jsem si, že „Resident Evil“ popáté už prostě nebude ono. Jenže jsem se zase mýlil. Tahle série má prostě úroveň, kterou si drží v podstatě celou dobu. Žádný díl příliš radikálně nevyniká, všechny jsou dostatečně kvalitní na to, aby se na ně vyplatilo jít do kina, a to i ve 3D formátu, kterým se film prezentuje. Už předchozí Resident Evil: Afterlife měl 3D háv, ale já jsem byl pouze na 2D verzi. Tentokrát jsem si ale nenechal trojrozměrnou verzi ujít. No, abych řekl pravdu, byl jsem k ní donucen promítacími časy, kdy 2D verze běžela pouze v jednom čase, který se mi nehodil. Musím ale říct, že na konci jsem větší ceny za lístek nelitoval.

Krve není nikdy dost.

Mluvit ještě o příběhu, to se mi snad ani nechce. Příběh se rozmělňuje do něčeho, co je prostě zombie akce s prvky hororu. Nejde ani tak o to předvést divákovi nějaký superskvělý příběh, ale především uchvátit výbornou akcí, které dominuje Mila Jovovich. Jako jsem ji nemohl vystát v nové verzi klasiky „Tři mušketýři“, tak o to víc mi seděla tady. Se sérií „Resident Evil“ si Paul W. S. Anderson může dělat, co chce, ale na klasiku ať už nesahá. Pod rukama se mu tvoří bláboly.

Ty mladé Japonky jsou pěkné mrchy.

Jak jsem řekl, příběh nemá cenu hodnotit, není nic skvělého. Navazuje na předchozí dění. Alice se nepodařilo uniknout z lodi, kde se snažila přežít, ale dostala se do spárů Umbrely, korporace, která za všechno může. Korporace dál pokračuje v pokusech, které znamenají pouze hrůznější potvory a téměř jistotu zkázy světa. Když se divák přenese přes trochu rozpačitý úvod, který se zbytečně snaží zamotat hlavu, užívá si akci a návrat některých postav z minulých dílů. Mě osobně nejvíce potěšil návrat Michelle Rodriguez, ale rozhodně není jediná.

Rychlolekce ve střílení.

Co mě ještě víc nadchlo, to je 3D verze. Je až překvapivě povedená. Místy jsem skutečně uhýbal před letícími zbraněmi.  Už dlouho se mi nestalo, aby mě nějaká 3D projekce tak dostala. U „Resident Evil: Odveta“ jsem prostě měl pocit, že se skutečně celou dobu dívám na 3D snímek a ne pouze na něco, co si na 3D hraje, jako tomu bylo v případě „Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba“. V případě „Válek“ prostě 3D převedení ani trochu nezafungovalo, film „Resident Evil: Odveta“ naopak nečekaně a mile překvapil.

Proč není rovnou nahá, že?

Není to film, který nadchne masy, ale je to film, který se bude líbit těm, kdo nechtějí moc přemýšlet a chtějí si užít film, který nejen, že chce cool vypadat, ale on skutečně cool je. Akční scény jsou prostě skvělé, nedostatky z hlediska triků prostě skoro neexistují. Drž se, ševče, svého řemesla, doporučuji vám, pane Andersone, a dejte nám šesté pokračování. Hlavně vás prosím, neprzněte další klasiku. Akční Mercedes v podání Mily Jovovich už bych asi nerozdýchal.

 

Hodnocení: 60%

Vaše komentáře

Veronika Schreiberová
pěknej akčnák, Mille to slušelo, zombíci na motorkách a v autech?. Hlavně se mi moc líbilo zpracování ve 3D. Ne jako obvykle, ale v jednu chvíli letěla střěla přímo na mě :-)
Veronika Schreiberová 15.10.2012 08:38:10 Reagovat Přidat nový komentář
Martin Štefko
Myslím, že jsem to psal i v recenzi. Několikrát jsem před letícími předměty uhnul :-) Mile to slušelo, je to fakt, líbila se mi tu mnohem víc než ve Třech mušketýrech
Martin Štefko 15.10.2012 08:57:41 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (zombie, příšery, béčka, vrazi)


Číst komentáře