Los olvidados (2017)

20%
Když vezmete zajímavý nápad as vytěžíte z něj blbost.

Los olvidados

Argentina, Nový Zéland, 2017, 103 minut

 

Režie: Luciano Onetti a Nicolás Onetti

Scénář: Carlos Goitia, Luciano Onetti a Nicolás Onetti

Hrají:

Agustín Pardella (Diego)

Damián Dreizik (Vasco)

Victoria Maurette (Carla)

Victorio D'Alessandro (Nacho)

 

V anotaci ke snímku „Los olvidados“, v mezinárodní distribuci známý jako „What the Waters Left Behind“, se píše: „Po 25 letech v bývalém turistickém městečku Villa Epecuén opadla voda, která se tam po záplavách celou dobu držela.“ Tohle už je základ, z něhož se dá něco vytřískat. Bohužel, argentinským tvůrcům se tohle ani trochu nepovedlo a rozhodli se jít hodně vyšlapanou cestou.

Divná rodinka.

V první řadě se tvůrci rozhodli, že bude nejlepší nápad, jak dostat nějaké postavy do této oblasti, natočit zde film. Co na tom, že je zde spousta zákazů a oni by se do téhle oblast vůbec neměli vydávat. Ale sama myšlenka natočit zde film je celkem otřepaná, nemluvě o tom, e jsou otřepané i charaktery, které ten film jedou natáčet. Kdyby tam jeli pařit, je to úplně to samé.

A co teprve jednotliví členové.

První problém je tedy v tom, že už ani úvod nepřináší nic moc nového, jede se na ohranou notu. A jakmile člověk zjistí, co je tenhle film zač, musí mít žánr hodně rád, aby se mu to líbilo. Z mého pohledu prostě nedošlo k naplnění potenciálu, který premisa snímku měla „Los olvidados“. Tohle mohl být mysteriózní horor, ale v konečném důsledku je to jen hixploitation.

Asi mají rádi lidské maso.

Na hixploitation není nic špatného, trikově je snímek „Los olvidados“ super a gore je zde hodně povedené, jenže v téhle době ani nic jiného očekávat nemůžete, pokud něco podobného natáčíte. Jenže i když je to technicky velmi dobře natočené, kulisy nejsou špatné, stejně se nezbavíte pocitu, že tu není nic, co byste už někde jinde neviděli. Tohle je prostě jen další „Texaský masakr motorovou pilou“ akorát v Argentině.

To ještě netušili, kdo na ně čeká.

Argentinsko-novozélandský horor „Los olvidados“ je dobře natočený slasher z prostředí, které doslova vybízí k tomu, aby se zde dělo něco hrůzného, ale pokud jen vezmete jiné prostředí. ale zasadíte do něj něco, co bylo již mnohokrát viděno, a nevložíte do toho nic jiného navíc, je to prostě jen opakování toho, co už zde bylo, a to bez jakékoli invence a bez skutečného nápadu. A to mě nebaví.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (slasher, mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář