Lost Time (2014)

35%
Tak nějak myslím, že tenhle film se také postupně ztratí v čase.

Lost Time

USA, 2014, 93 minut

 

Režie: Christian Sesma

Scénář: Kenneth Owens, Christian Sesma a Rochelle Vallese

Hrají:

Rochelle Vallese (Valerie Dreyfuss)

Luke Goss (Carter)

Robert Davi (Dr. Xavier Reed)

Derek Mears (Mr. Elliot)

 

Já rozhodně nebudu tvrdit, že sci-fi horory jsou zlo, naopak jsou zde takové, které jsou skutečně skvělé a naprosto jedinečné (například „Vetřelec“ nebo Horizont události), ale pak jsou zde věci, které jsou prostě podprůměrné, a já mám pocit, že přesně takové věci vznikají v posledních letech poměrně ve velkém a je docela jedno, zda v nich hraje známý ksicht, anebo neznámé obličeje.

 Takhle se nechce probudit nikdo.

Tvůrci se snaží o to, aby zaujali, a celkově vytvářejí podivnou žánrovou směsku. V případě filmu „Lost Time“ se jedná hlavně o to, že zde skutečně převažuje sci-fi, které se až moc tváří jako něco strašně duchaplného, co má význam a má nápad, ale v konečném důsledku vede k tomu, že je to opravdu jen snaha, ale přitom je to béčko, které se bere až moc vážně. Je to škoda, protože nápad zde přece jen nějaký byl.

 Taky by vás naštvalo, kdybyste přišli o vlasy.

Valerie má nemocnou sestru, kterou miluje a o kterou se ráda stará. Pak jednoho dne jedou autem, objeví se opravdu hodně světla, a nemocná sestra zmizí. Valerie zůstává sama, ale nechce se jen tak smířit s tím, že sestra prostě zmizela. Chce zjistit, co se stalo a jak k tomu zmizení mohlo vůbec dojít. A tak se dostává do společnosti doktora, který se zaměřuje na velmi speciální oblast – na to, že někteří lidé prostě přicházejí o čas a neví, jak je to možné.

 Takhle se tváří pořád.

Luke Goss rozhodně není zárukou skvělého filmu, ale má béčka, kde je dobrý. Ale jsou to spíše akční béčka. Tady mu to vážnější pojetí moc nejde, nejlepší je při rvačkách. Jenže ona ani hlavní postava není nějak moc skvělá. Rochelle Vallese chce strašně moc ukázat, že je dobrou herečkou, ale mám pocit, že tady má v podstatě jednu polohu – zdrcenou – ze které se sem tam jenom trochu vykřičí.

 Luke Goss tam taky hraje.

Takže v konečném důsledku je snímek „Lost Time“ sci-fi, které se snaží prezentovat relativně dobrý nápad, ale ve skutečnosti dochází k tomu, že se jen sype od první minuty až do konce. Ty postavy nejsou tak dobré, jak by bylo třeba, ty scény nejsou zapamatovatelné a nejsou schopny zajímavou myšlenku předat způsobem, který by byl efektivnější anebo alespoň trochu zajímavý. Ty děsivé scény jsou na efekt a až příliš vyčnívají.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (béčka)


Přidat komentář